Tarviin nyt nopeesti apua! Mun ystävää.. Tai noh siis näköjään entistä semmosta aina ärsyttää, ku mä mökötän(mulla on siihen syyt joista se ei tiedä paskaakaan)no jokatapauksessa.. Tänä aamuna se taas puolestaan näytti hapanta naamaa ja luulin, et se on mulle vihanen.. Siinä sitten ihmeissäni kattelin vierestä kun neiti lähettelee lappuja yhen toisen tytön kans.. ja kun se toinen tyttö on aivan saatanan vittumainen ni ne vittuili koko päivän mulle!!! siis mua ahdistaa.. Mulla ei oo enää todellista ystävää ollenkaa.. Sit se sen toisen tytön kans on ihan erilainen.. siis ärsyttävä ja yrittää oikeen esittää kovaa ja ääärh.. se on tyhmä.... ja nyt se väittää, että puhun siitä PASKAA.. EN IKINÄ PUHU KENESTÄKÄÄN PASKAA! Voi ei.. tää on oikeesti ihan hirveetä.. Se teki mun elämästä helvettiä.. Minä taas herkkänä ihmisenä kärsin näistä asioista joista toiset eivät välitä paskaakaan! Siis mitä sanon sille.. Haluun tosissaan, et oisin sen kans väleis, mut eieieieieieieiiiii.... Itse asiassa, ku just olin saamassa elämäni takasin ja se oli korjaantumassa ja haavat parantumassa ni ne haavat aukes uudestaa.. Tää tuntuu vielä montamontamontamonta kertaa pahemmalta, ku edelliset... Oon ajatellu jo itsariaki. Koko päivän kuljen itku kurkussa.. Siis tänään siellä yhellä tunnillaki(ei sillä ekalla) olin aivan suunnattoman raivoissani.. purin hampaita yhteen ja mulla oli nyrkitki pystyssä.. olisin voinu vetää niitä ämmiä vaikka turpaa... En pystyny keskittymään ees koulunkäyntiin... Usein jopa viiltelen itseäni. Se on hyvä tapa purkaa paha olo, mutta siitäkin jää vaan rumat jäljet.. Turvaudun aina siihen itseni itkettämiseen ja masennustilaan.. Pitäiskö mun nyt iloita ja nauraa vai?
Mut kiitos jo siitä, ku vaivauduit ees lukemaan...
En siis ymmärrä!
4
281
Vastaukset
- Paula
Mua käy sua sääliks :( tiiän ton tunteen.
Niillä tytöillä on jokin ongelma, onhan se surullista, että kaveris, tai siis "kaveris" tekee noin! Kun ne esittää kovaa, tiiät vaan, et ne on helvetin EPÄVARMOJA itestään!! ja sit ne muka on kovia!
Kuinka vanha sä oot? Älä vaan harkitse itsaria! Noi "kaverit" ei oo sun koko elämä, oikeesti, sun elämä kääntyy varmana parempaan suuntaan, kaikilla tulee olemaan joskus vaikeeta, mut mä uskon, et paha saa aina palkkansa, eli ne ämmät saa joskus perseellensä!! Anna niitten olla omassa arvossansa, ja kato vaan niitten yli. Niillä on ongelmia.
Voimia sulle!! :) :)- Hätääntynyt
Kiitos ku sait mut ajattelemaan samoin! :) Oon kyllä täysin samaa mieltä sun kanssas, et ne kovaa esittävät tytöt on vaan niin helvetin epävarmoja! Oon melkein 14...
- sheeta
Puhuminen on ainut keino selvittää selvästi umpisolmuun menneet välinne! Toimi nopeasti ennen kuin on liian myöhäistä. Puhu kaikki mieltäsi painavat asiat selviksi yksityiskohtia myöten. Jos olet loukannut häntä, pyydä anteeksi. Mutta jos hän silti näyttää hapanta nokkaa, anna olla, hän ei ole sen arvoinen.
Olet siis mököttänyt, mutta et kertonut miksi? Tuo antaa aika pintaliitäjämäisen kuvan sinusta, en itsekään tuollaista kauaa katselisi, ellen tietäisi mistä on kyse. (Ellei kyseessä olisi paras ystäväni ja tietäisin 100 % ettei kyse ole minusta.)
Viiltäminen ei auta sinua. Se antaa hetkellistä euforiaa mutta hinta on kova. Jäljet ovat ja pysyvät pitkään käsissäsi muistuttamassa menneestä tuskasta. Kuin Deja Vu joka kerran kun näet ne. Mieti itse kannattaako.
Vielä kerran: Puhu sen ystäväsi kanssa! - Ode
Ikävä tilanne! Niin typerää kuin se onkin, niin ehkä sun kaveri ja se tyttö pönkittää itsetuntoaan käyttäytymällä huonosti.
Voisitkohan sä jutella ystäväsi kanssa? Ehkei se tajua loukkaavansa sua niin paljon. Haukkuminen vain pahentais tilannetta, vai mikä ero on sanoilla: "Sä oot inhottava." kuin sanoilla: "Se, miten kohtelet mua, loukkaa mua." Valitse siksi hetki, jona olet rauhallinen.
Itsemurha-ajatukset ja viiltely kertoo tosi pahasta olosta! Unohtaaksesi ongelmat sä oot viillellyt, mutta niin kuin olet huomannut, viiltely auttaa vain hetkeksi. Se ei poista vaikeuksia!
Kun haluaa päästä eroon tuskallisista asioista, itsemurha voi tuntua houkuttelevalta. Älä rakas ihminen silti harkitse sitä! Se olis vain kaiken heittämistä hukkaan ja aiheuttais surua sun läheisille. Olet nuori, ja sulla on elämä edessä. Äläkä ihmeessä kärsi yksin, sillä tarvitset apua! Kyllä jotkut välittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6417847Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4362127Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2222020- 1431611
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511219Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251174Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule951039Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65823Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6701Sofia matkii Martinaa
Sofia etsii omaa lippisjonnea mäkkäreistä ja itiksestä. Tuskin löytää yhtä komeaa.133672