Kohta ollaan sodassa

460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Putini juustoa jo saatiin kauppoihin, mitäköhän sielä vielä pitäis touhuta, että saatais nuihin kaupan kaljoihinkin sama hinnoittelupolitiikka.

Äänestä

Suoleni on nähtävästi julistanut minua vastaan sodan. Minulla on jälleen vellit housuissa.

Äänestä

antaa mennä waan

Äänestä
  • juopon elämä on lyhyt.
    loppu tulee yllättäen.
    kova kipu ylävatsassa herättää aamulla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylmät kädet kirjoitti:

https://www.youtube.com/watch?v=E9VhD4SccSE

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu