Seksuaalinen väkivalta parisuhteessa

riipivää

Kumppanini painoi koko painonsa minua vasten ja aloitti vimmatun hankaamisen, joka sai limaklvot verille ja virtsatieinfektion aikaiseksi.

Sanoin tästä kumppanilleni ja totesin, että näin ei saa minulle tehdä, se tuottaa kipua ja kärsimystä.

Sanoistani, jotka todella olivat erittäin selviä, huolimatta kumppani päätyi toistuvasti yhdynnän aikana tekemään näin.

Yhdyntä lopetettiin siihen ja asiasta tietysti tule hirveä riitä usein.

Hän ei kuulemma tiedostanut mitä tekee?? Hän ei kuulemma vaan hallinnut liikkeitään?? Hän teki tätä helvetillistä hankausta eikä näyttänyt siitä itse kuitenkaan fyysisesti saavan mitään, koska potenssinsa petti melkein heti, silti sitä pakkomielteisesti aina päätyi tekemään.

Järkyttäviä riitoja asiasta käytiin. Pelkäsin koko sänkyyn menoa. Mieheni mielestä hän vain rakastelee näin tehdessään, siitäkin huolimatta, että tietää tasan, että se aiheuttaa minulle kipua. Miten voi väittää rakastelevansa, kun kerta tiedossa on että se tuottaa haavaumia ja tulehduksia enkä pääse itseäni 25 kiloa painavamman miehen alta poiskaan??

Nyt hän on sitä mieltä, että ei tällainen toiminta väkivaltaa ole ollut, hän on vaan rakastellut, hän ei vaan hallitse ja hillitse itseään.

Minä en enää hänen lähelleen halua, mielestäni tuo on seksuaalista väkivaltaa.

Mitä tehdä??

2

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hanki selkäranka

      Raiskaus on raiskaus avioliitossakin (nykyään).

      Miksi olet hänen kanssaan? Liittoon kuuluu olennaisena osana seksi, jollei sitä ole, kyseessä on vain kaverisuhde, jota miehesi tuskin halusi? Eroa miehestä ja etsi sellainen jonka kanssa seksi sujuu.

      Tosin onhan niitä männävuosina ollu vaimoja jotka ovat kuulema tulleet satoja kertoja "raiskatuksi" liitossaan jota ovat jatkaneet vuosikausia. Ilmeisesti eron jälkeen ovat sitten syyttäneet miestään sarjaraiskariksi. Täytyy vaan kysyä onko sellainen nainen ihan järjissään joka on muka miehen kanssa vuosia vaikka tämä joka päivä raiskaa vaimon?

      Oletteko naiset todellakin niin epätoivoisia että ette pysty lähtemään suhteesta vaikka seksi ei suju? Vaikka ette nauti seksistä, haluatte silti pitää miehen jotta ette jäisi yksin? Kuulostaa aikas epätoivoiselta touhulta.

    • riipivääää

      Pointti. Lähdin suhteesta -en halua hänen lähelleen.

      Miksi olin? rakastin, kunnes selvisi että tätä meno on.

      Miksi näin pääsi käymään useamman kerran? Annoin mahdollisuuden parantaa tapansa, eipä parantunut, 5.llä kerralla otin ja lähdin

      Kysymyksen oikea asettelu olisi kenties ollut: voidaanko tämä luokitella rikoslain alaiseksi seksuaaliseksi väkivallaksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      102
      8892
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4379
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1946
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      40
      1596
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1510
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1209
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1200
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      887
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      872
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      847
    Aihe