Mitä olette ihmiset,varsinkin baari ikäiset mieltä siitä jos täällä Savonlinnassa olisi sellainen baari jossa olisi ala-ja yläkerta,toinen kerros heteroita ja toinen eri seksuaalivähemmistöä varten.Kummassakin puolella soitettaisiin hyvää musiikkia ja olisi kaikkia live esityksiä,näytöksiä ja otettaisiin mahdollisimman pitkälle asiakkaiden toiveet huomioon:)Tämä Savonlinna kun tuntuu olevan niin täynnä pinnallisia ihmisiä niin olisi paikka jossa voisi tutustua myös samasta sukupuolesta pitävät ilman ilkkuvia katseita ja huutoja,voisi olla häpeilemättä oma itsensä =)Itse en kyllä häpeä mieltymyksiäni,ja olisihan se aivan fantastista jos tämän lukisi mukava neitokainen ja ottaisi kantaa..Kaikki ihmiset mielipiteitä,odotan niitä innolla!
Baari uudistusta!!?
10
1628
Vastaukset
- Jee/Hyi.
Mun puolesta lesbot ja bi-naiset saa tehdä mitä lystäävät, missä lystäävät (hyvän maun rajoissa tietenkin), mutta miespuoliset homot sais pitää touhunsa omissa paikoissaan.
- Huhhuh
Pakko sanoa että aikamoisia pilvilinnoja itsellesi rakentelet..ei tämä meidän kylä sentään mikään new york ole että täällä kaikille homonketkuillekin baariin omia puolia rakennettaisiin ja kuka homo sinne uskaltaisi edes mennä kun niillä on tapana ottaa nekkuunsa yleisesti kaduilla kun ne huomataan.Sillä onhan tämä vielä niiiin pieni kylä että sana kiertää..
- jannu
Ei minusta tuossa ole mitään korkeaa kuvitelmaa new yorkista.Sitä paitsi ei homoissa ja lesboissa ole mitään vikaa kannattaa hyväksyä ihminen semmosena niinku se on.Minusta baari eri seksuaali vähemmistöille on hyvä idea.Sitä paitsi lesbot ovat kauniita naisia ja homot komeita miehiä kuten myös biseksuaalit.Nämä ihmiset tietää muodin päälle enemmän ku tavallinen ihminen.Sitten kaiken lisäksi pieksämäki on paljo pienenmpi paikka kuin savonlinna siellä järkätään aina homoille ja lesboille omia kesä tapahtumia.Ei kannata olla noin ahdas mielinen heitä kohtaan onhan presidenttiki entinen setan puheenjohtaja.
- ....
Onhan toi tietysti ideana ihan kiva mutta toimiskohan näin pienessä kaupungissa??
- BaaRiKärpsy
Ihan hieno idea..MUTTA...savonlinnan kokoisessa kaupungissa jo ajatuksena tuhoon tuomittu!! Täällä ei kunnolla kannata edes tavallisen räkälän pito (lue olteri,matkabaari jne.) ni miten sit joku kaks kerroksinen..haaveilla toki saa mut jos semmoseen paikkaan haluun ni meneppä vaikka etelä-suomen baareihin. Järki käteen immeiset!
- hyvä
Hyvä idea kerta kaikkiaan, mutta ei taida toteutua savonlinnan tapaisessa kylässä...
- Pyro
mitäs jos poltettais siun talo ja grillattas makkaraa?
- Sika
Joo ja samantien voi hyväksyä kaikki apinoihin sekaantujat, ja itsensäpaljastajat ja muut munapäät.
Jos sinulle on sattunut niin onneton vahinko, geeni-
virhe tai mikä lie, että haluat samaa sukupuolta,
niin pidä jumalauta ne halut piilossa. Toisten ei
ole niitä pakko katsella. Sitä varten on Suomi
täynnä homo- ja lesbopaikkoja, missä voi ihan
rauhassa tuoda esiin, ah niin ihanaa, erilaisuuttaan. On hyvä, että et häpeä, en minäkään, sanoa mitä mieltä olen.- Binainen
Tiedän ja jopa hyväksyn sen että eräät ahdasmieliset ihmiset ei hyväksy muuta kuin oman lahkonsa(heteroseksuaalisuuden)mutta perusteleppa minulle se että miksi pidät eläimiin sekaantujia yms kamaluuksia samanlaisina kuin samasta sukupuolesta pitääviä?Itse en todellakaan pidä sitä että olen bi niin geenivirheenä vaan olen onnellinen siitä mikä olen,ajattelee kuka mitä tahansa.
Niin ja pitäisikö lesbojen,homojen ja bissejen elää kaapisa aina että ahdasmielisten ihmisten ei tarvitse katsella erilaisuutta.Minä teen ainakin niinkuin lystää,en sinun tai kenenkään muun takia ala elämän kaapissa vaan minullakin on oikeus rakastaa sitä ketä haluan,pitää kädestä naista kuten mies naista. - Apinatar
Höpö höpö. Ehkä savossa ei vielä ymmärretä erilaisuutta ja ihmisyyttä, mutta sille ei voi mitään... Onhan omat possut syötetty tänään? =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 865352
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h784714Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113017Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv872948Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232514Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612039Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251966- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141439- 1851328