lisääntyminen..

koska pitäisi äiti marsu ja sen poika erottaa toisistaan ettei ne lisäänny?? minkä ikäisenä??
se vauva on nyt 3viikkoa ja hyppää välillä sen äidin selkään, ja sit se äiti marsu sillei murisee... et yrittääkö se paritella??
kertokaa joku miten kauan niitä voi pitää samassa häkissä...
1101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jOs poika on jo 3 viikkoa, laita se heti toiseen häkkiin. Toisinaan, ne voivat alkaa parittelemaan jo 3-5 viikon ikäisinä, ja sitten on taas äiti marsu tiineenä. Jos poika on hypännyt äitin selkään, parittelu on voinut jo tapahtua, se ei marsuilla kestä kuin ihan hetkisen, ja sitten koko homma on ohi. Eli heti toiseen häkkiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku.- kirjoitti:

koska pitäisi äiti marsu ja sen poika erottaa toisistaan ettei ne lisäänny?? minkä ikäisenä??
se vauva on nyt 3viikkoa ja hyppää välillä sen äidin selkään, ja sit se äiti marsu sillei murisee... et yrittääkö se paritella??
kertokaa joku miten kauan niitä voi pitää samassa häkissä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu