Mä en tiedä mitä se on, mutta jokin synkkä painaa sua. En osaa selittää, mitä sussa näen. Johtuuko se musta? Vai elätkö elämää, joka hajottaa?
Jos sydänsurut vie sua synkkyyteen, niin lopeta se leikki, jota leikit. Lopeta se. Mua ei tarvitse lähestyä. Kunhan lopetat sen mielettömyyden.
Mä en pidä siitä, mitä sun kimpussa näen. Sä muutut koko ajan.
Jos sydänsurut vie sua synkkyyteen, niin lopeta se leikki, jota leikit. Lopeta se. Mua ei tarvitse lähestyä. Kunhan lopetat sen mielettömyyden.
Mä en pidä siitä, mitä sun kimpussa näen. Sä muutut koko ajan.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Tämä ei sitten ole multa. Vaikka eräälle olenkin kirjoittanut. Näitä on aina hyvä oikaista. Minua saa lähestyä jos vaan on vapaa.
En tiedä kenelle tämä oli, mutta jos joku minulle noin kirjoittaisi voisin vastata näin...
Olen tullut melkoisen matkan tähän pisteeseen. Olen nyt siellä myrskyn silmässä. Siellähän on tyyntä. Tässä on hetken aikaa hyvä. Koitan selvitä. Toivon selviäväni. En jaksa enää sellaista mitä olen kokenut. Vielä on raskaita asioita edessä. Toivon sydämeni pohjasta niiden tulevaan eteen vasta vuosien jälkeen. Nyt en ehkä pysty kantamaan sellaista...
Toivon vuoden 2015 olevan uuden alku.
Sul ei oo mitään käsitystä kuinka syvä tää kolo on.
Kuvittelit,että oisin kusetettavissa kuten muutkin,
ne narkkarit ja juopot sun ympärillä..Kuvittelit, että olisit älykäs..Pidit
muo niin tyhmänä.
Et tiedä synkyydestä mitään..Vielä.
Mistä kehittelet noita teorioita? Käsittämätöntä, mielikuvituksellista fantasiaa, ei mitään muuta!
rauhassa lueskeltuani luin alotuksesi uudestaan.
Ap, sinun kannattaa itse lukea aloituksesi uudelleen, ja miettiä onko siinä mitään järjellistä asiaa.
Sinä ET kykene tietämään kenenkään ihmisen ajatuksia, et tiedä kenenkään elämästä mitään, ellei joku siitä sinulle kerro.
Onko joku kertonut elämänsä hajoavan SINUN vuoksesi? Älä fantasioi ja nosta itseäsi millekkään jalustalle, äläkä omi palstalla olevia ikävöinti viestejä itsellesi tarkoitetuksi, mikäli siinä ei ole SINUN nimeäsi.
Olet eksynyt pahasti elämän realliteeteista, elät ihmeellistä maailmaa olettamalla olevasi se keskipiste. Et todella ole, olet vain provojen keksijä, pelle joka hakee itselleen sitä korkeinta isuinta, Kalifiksi Kalifin paikalle.
Haista vittu ja pidä huoli vaan omista asioistas kun et kerran osaa edes aloitetta tehdä....
Siitäkö kaikki on kiinni? Sun koko elämä pyörii sen ympärillä, teenkö minä aloitteen, vai en?
Kyllä mä tiedän miten aloitteen tekisin. Ja pokkaa on kyllä, vaikka mihin. Mutta se sekasotku, joka siitä voisi seurata, oijojoi... Pitää ajatella kato päällä.
Niin. En sano, ettenkö voisi sitä joskus tehdä...
Mistäs päin olet?
Mistäs päin olet?
Ei pyöri, mutta koska et kuulu elämääni ei myöskään asiani sulle kuulu paskan vertaa. Turhaan imartelet itseäsi, saamaton paska.
No älä nyt... :D Älä kuuntele synkkää musiikkia.
Ihan kun mä olisin joskus kuullut joltain noita ihan samoja juttuja. Melkein samoja lauseita. Älä enää jooko, vajoa.
Tykkään susta. Öitä. :)
Eiköhän jokanen kuuntele ihan mitä lystää ja jokanen ole just niin synkkä tai valoisa kun on, se ei muille kuulu eikä kenenkään tartte tehä siitä mitään ongelmaa tai naurettavaa numeroa, kuunteli gospelia tai oopperaa. Suurin osa tästä porukasta ei taida edes tietää mitä kaikkea tältä pallolla on edes
Olet kipeästi rakkauden tarpeessa.
Lässyn lässyn. Aina synkkä ja raskas jonkun pappahumpan pesee. Teen edelleen mitä tykkään, olen free as a bird...
Ap, minnekäs päin Suomea viesti on tarkoitettu ja minkälaiselle naiselle?
Hän* on piikki löysässä lihassani... Onneksi päihteet helpottaa asiaa
Juot sen takia? Ja sit haukut sitä palstalla humalassa?
JOO
Eikun EI!! En tiiä :D Mut hän on
Päihteet helpottaa joskus hetkellisesti.
Kaksi tuntematonta kiistelee kuin tuntisivat. Onko lääkkeet ottamatta.
Et taida olla ainakaan aikuinen. Teinit leikkii tai sitten joku luulotautinen
Jumala auta kunpa olisikin vain leikkiä jonka voisi lopettaa.
Perunoita pullollaan on biojätesäkki, järjetön. Sellainen vainen minua synkentää, vähänkös oonkin jo melko litteä ;(
Onko aloittaja mies vai nainen?
Luuletko tosiaan että yksikään mies liikauttais mua syvimmältään mihinkään suuntaan? :) Etpä mua tunne, niin. Painaa kyllä, ja mikä...jos se ei ole sulle valjennut niin..syytettäköön vaikka geenejä sitten. Mikä painaa on painanut koko olemassaoloni ajan.
Yläosa on laitettu tallinnassa kondikseen, joten mieli on hyvä. Tule vain rohkeasti mies juttelemaan siellä duunissa
Mä oon onnellinen liitossani jossa aion pysyä loppuelämäni. SE tiedoksi sinulle. Häätkin tulossa ja matkoja...