Se tunne kun kumarrut nostamaan jotain ja selkä meinaa katketa! Eikä minkäänlaista oireilua ennen sitä. Yhtäkkiä vaan oikea puoli alaselästä paukahti kipeäksi kun noukin maasta pari roskaa. Kävellä pitää niin kuin kankikaikkonen koska kipu on kokoajan ja jos kääntää lantioo johonkin suuntaan niin heti se napaa voimakkaammaksi ja jos kumartuu niin sitten meinaa katketa.
Venytellyt olen ja koklannut sekä kylmää että kuumaa mutta eipä tuohon juuri mikään auta kuin sen lyhyen hetken.
Siis mitä tämä tämmönen on?????
Alaselkä kipeä!
perkule
2
178
Vastaukset
- Mulla oli
Olisiko si-nivel jumittunut? Käy näyttämässä kiropraktikolle
- Terve selkä taas
Joku noidannuoli se oli, ja todella kipeä: matka vessaan 4metrin päähän vuoteesta kesti tunnin, koska vuoteesta ylösnousu oli niin vaikeaa.
Sain terveyskeskuksessa lonkkaani kolme kipupiikkiä jotka sulattivat kivun pois. Siis sulatti! Niin jäätävä kipu se oli, joka tuli väärästä työasennosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊921423Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1841390Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761165- 901115
- 81975
- 82971
- 39942
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66885Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v68866Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/5841