Vilkungrilli

Onko ketään muu saanut sieltä "nahistunutta" salaattia?
25824
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

En oo saanu. Aina on maksamaan joutunu.

Äänestä

Joo...

Äänestä

Mimmoset tissit siell myy?

Äänestä

Lauantaina ostettiin hampurilaiset.
Salaatti oli tuoretta.
Pihvit oli kypsät.
Mausteet oli kohdillaan.
Palvelu tuli hymyn kera.
Ja hyvää oli.

Äänestä

Vieläkö on saatavilla Emmin piirakkaa?
Se vasta makoisaa oli...!

Äänestä
  • Ripsillä, vai ilman?

    Äänestä

  • Kärvennetään nykyään muualla pitkällä hangolla.
    Aikansa kaikkee.

    Äänestä

  • emminpiirakkaa kirjoitti:

    Kärvennetään nykyään muualla pitkällä hangolla.
    Aikansa kaikkee.

    Nahistuneelta perunalta.
    Samoin sen "työntekijät".

    Äänestä

Makkaraperunoissa ranskalaiset oli juur ja juur sulaneet ku olivat paistaneet ne rasvakeittimessä.. ei väriä, lötköjä ku mikä. HArmi ku huomasin vasta kotona..

Äänestä

Onnilta saa kunnon tuotteita onneks;)

Äänestä
  • Kyllä kyllä olen samaa mieltä...

    Äänestä

ruoan laatu riippuu ihan siitä mimmonen neiti on työvuorossa. mutta yleensä ruoka on siellä aivan paxxaa! kyl paree on ku tekee itte vaa pöperöt!

Äänestä

Loppuko onnilta starttirahat, vai kui ei kannattanu?

Äänestä

Joo näky mainoskyltit lähteneen...

Äänestä

Omistaja antaa itsestään kuvan että on oikea grilli-imperiumin omistaja, rahaa on niin paljon että perseen voi niillä pyyhkiä. Väheksyy muita ihmisiä kunnei työ kelpaa (ainakaan sillo kun itse on työvoimaa vailla). Tuolla asenteella ku on varustettu, niin olen ennemmin työtön luuseri loppuikäni kuin kyseisen big bossin alainen.

Äänestä
  • Ja jos sinne joku palkataankin, palkanmaksun suorittaa yhteiskunta palkkatuen muodossa. Ei mikään ihme ettei kaupunkiin mahdu kahta grilliä. Kyllähän se kilpailua vääristää, kun toinen maksaa työntekijöidensä palkat itse, toinen lypsää veronmaksajia.

    Äänestä

  • 5 + 12 kirjoitti:

    Ja jos sinne joku palkataankin, palkanmaksun suorittaa yhteiskunta palkkatuen muodossa. Ei mikään ihme ettei kaupunkiin mahdu kahta grilliä. Kyllähän se kilpailua vääristää, kun toinen maksaa työntekijöidensä palkat itse, toinen lypsää veronmaksajia.

    huihai
    opiskelijoita ja pimmeit

    Äänestä

Eiks Vilkku ja Onni ole veljeksiä?

Äänestä
  • Ei kös Vilkun toinen grilli ole pitza mestareitten vieresä..

    Äänestä

kavarini...naisystävä oli töissä luukulla.kerran veimme jauhelihaa k kaupasta.päälimmäiset olivat vanhoja ja vetisiä. yritin sanoa omistajalle. päälimmäiset otettiin pois ja pohjimmaiset myytiin???no joo.en o sen jälkeen ostanu siältä mitään! ihmiset jotka tunnen ovat aina sanoneet,että maha sekaisin????en ymmärrä miksi ostavat sieltä.

Äänestä

Kaupassa myytiin pilaantunutta jauhelihaa, ja sinä ostit...
Mitä mieltä olet siitä??

Äänestä

Saako sieltä piirakkaa?

Äänestä
  • Mulkulla?

    Äänestä

Nahistunu se on koko saatanan koppi.

Äänestä

Jäätävää käytöstä esimieheltä....ihme että työntekijät voi huonosti ja meno töihin on vaikeeta. Tarttis jonkun kyllä räksyttää omistajalle samalla tavalla. Luulee olevansa täydellinen pomo!! Ite lorvii ja silti kehtaa vaatia työntekiöiltä aivan mahdottomuuksia. Vois ne asiat hoitaa ilman huutamatta...luulee varmaan ettei asiakkaat kuule kun paukuttaa suutaan grillillä. Tunkis sen piippunsa syvälle kurkkuun ja antaisi työntekiöiden hoitaa hommansa...kuten ovat ennenkin tehneet.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


VM-93 kirjoitti:

Onko ketään muu saanut sieltä "nahistunutta" salaattia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu