16-vuotias vahtii lapsia Espoossa

Lapsenvahti

1

141

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IrisT

      Lisätietoja:

      Vahdin lapsia Espoon alueella. Asun itse Nöykkiössä. 7 e / h. Yhteydenotot Facebook-sivujen kautta.

      Kuvaus

      Käyn lukion ensimmäistä luokkaa. Päivisin olen yleensä koulussa, joten lasten vahtiminen painottuu ilta- viikonloppu- ja loma-aikoihin. Minulla on paljon kokemusta eri ikäisten lasten hoidosta, esimerkiksi veljeni 4-vuotiaan tyttären myötä. Tulen toimeen myös lemmikkieläinten kanssa: olen hoitanut siskojeni koiria ja marsuja. Osaan laittaa perusruokia, leivontaa olen harrastanut lapsesta asti. Puhun suomen lisäksi ruotsia (kävin kielikylpykoulua) ja kiitettävästi englantia.

      "Suosittelen Iristä lapsenvahdiksi. Iris on luonteeltaan rauhallinen, ystävällinen, vastuuntuntoinen, seurallinen, luotettava ja lapsirakas. En voisi kuvitella parempaa lapsenvahtia."

      - Iriksen isosisko

      Yleistä tietoa

      Muu työkokemus:
      Taksvärkkityö aikakauslehti Miss Mixissä vuosina 2011 sekä 2012. Työtehtävinäni oli mm. lehtiartikkelien kääntäminen tanskasta suomeksi ja postin seulominen.

      2.12-4.12 sekä 9.12-17.12 vuonna 2013 työelämään tutustuminen S-Market Malminmäessä. Työtehtävinäni oli kuormien hyllytys sekä hyllyjen siistiminen.

      S-Marketin arvio työskentelystäni:
      Oppi ja omaksui uudet asiat erinomaisesti
      Tunnollinen ja ahkera
      Erittäin oma-aloitteinen ja aktiivinen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      138
      887
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      657
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      588
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      553
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      57
      509
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      478
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      472
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      24
      445
    Aihe