et enää kirjoita palstalle, ainakaan tunnistettavasti? Seuraat palstaa, mutte kommentoi? Vai kuinka. Niin. Onko sillä jokin tarkoitus vaiko vaan muuten vaan. Onko kaikki hyvin? Kunpa tietäisin mitä sinun päässä liikkuu..mulla ahdistaa. Masentaakin. Yritän silti taistella vastaan näitä tuntemuksia.
Naiselle etelään
Naiselle etelään
Vastaukset 17
Vanhimmat
https://www.youtube.com/watch?v=X6bruKpw9Pk
On syy. En pidä siitä että minua kiusataan.
En ole huomannut ketään naista etelässä, jolle sun viesti voisi kuulua. Piristystä päivääsi , eikös tuo ilmoittele ennen pitkään :)
Kai sitä taas masentaa ja ei jaksa keskittyä. Sitä vain vatvoo päivien tapahtumia päässään. Hämmentää tämä elämä. Huomaa jatkuvasti itsessään uusia piirteitä. En haluaisi olla tällainen millainen olen. Siä on huomannut vähitellen kuinka sokea on ollut.
Liian epäselvää, ei aikaa, ei motivaatiota. Kaiken lisäx kukaan muu ei oo vielä tunnustanut kirjoittelevansa tänne.
täällä edelleen olen, jos olet vaalea mies etelästä, minä vaalea nainen,kaipaan sinua edelleen
Niin etelän auringosta tulevat eivät yleensä ole todella vaaleita. Vai tarkoitatko jonkin maan eteläosaa?
Iloa sunnuntaihin aloittajalle - ja kaikille muillekin.
Kirjoitan harvoin ja aloituksia en tee tälle palstalle - vilkuilen kylläkin. Ehkä harvemmin kuin aikaisemmin.
Tunnen surua siitä, että haluaisin osoittaa ne "omalleni" - ja täällä se ei onnistu. Lisäksi tiedän, että kaikki lahjaksi saatu hyvä on jaettava. . . kaikkialla on pulaa lämmöstä.
Haaveet ovat entiset ja pysyvät - ehkä taustalle painuen, mutta ovat valmiina tulemaan esille jos/kun jotain ratkaisevaa tapahtuu.
ihan pysyn suomessa ja sieltä etelästä..
Haluan sinut vaalea nainen
miksi et tee sitten asian eteen mitään, minäkin haluan sinut, vaalea mies,,
Aloitus tuskin mulle, vaikka en voi tietää.
En käy palstalla enää koska täällä tulee huono olo koska ikävöin kovasti ja olen tunnistavinani täältä hänet mutta hän ei tee asialle mitään oikeasti. Sattuu nähdä täällä viestejä joista ei lopulta voi olla varma kenelle ne on tarkoitettu ja jos hän kuvittelee kaikkia ikäviä ym. viestejä minun tekemikseni jne.
Täällä tulee huono olo, henkisesti ja fyysisesti.
Piti kirjoittaa että en oikein kirjoita enää täällä, en käy edes lukemassa joka päivä, välillä saatan käydä äkkiä katsomassa, mutta välissä voi olla päiviä. Yritän pysyä tarkoituksella pois täältä, muutenkin tilanne sattuu.
Tarkoitus lopettaa nämä pikakäynnitkin.
Haluan selvittää asiat kahden kesken, jos se vaan on ikinä mahdollista.
No vastaanpa minäkin.
Aloituksia en ole tehnyt moneen kuukauteen ja vastailutkin täällä vähentyneet. Luen kyllä muutamia aloituksia silloin tällöin sen ihmeempiä enää miettimättä.
Ehkä tämä jäi tavaksi, kun sitä erästä etsin. Tuloksetta.
Alkoi uudet haasteet elämässä ja pitää keskittyä vähän siihenkin. Ja toisaalta, miksi enää tuhlaisin täällä isommin aikaani, kun ei hän täällä kuitenkaan ole.
Mielummin juttelisin sun kans nokakkain kuin arvuuttelisin mikä viesti on mulle sulta
hänen välinpitämättömyys.
Ei kannata sinunkaan täällä kenellekkään tunnistamallesi tuttavuudelle yrittää viestiä. Jos täältä jonkun löytää, niin siinä on se vaara, että mitä tahansa voidaan sen löydön vastuulle laittaa.
Joskus kaivattuni kanssa täällä keskusteltiin, kaikki keskustelut liattiin, tunnisteet omittiin ja lopulta minunakin kirjoitteli moni palstan neuroottisista aktiiveista, siitä tuli lopulta kamala sotku :(
Mukavaa sunnuntaita myös sinulle!