Onko jokin tarkoitus sillä, että

et enää kirjoita palstalle, ainakaan tunnistettavasti? Seuraat palstaa, mutte kommentoi? Vai kuinka. Niin. Onko sillä jokin tarkoitus vaiko vaan muuten vaan. Onko kaikki hyvin? Kunpa tietäisin mitä sinun päässä liikkuu..mulla ahdistaa. Masentaakin. Yritän silti taistella vastaan näitä tuntemuksia.

Naiselle etelään
17307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

On syy. En pidä siitä että minua kiusataan.

Äänestä

En ole huomannut ketään naista etelässä, jolle sun viesti voisi kuulua. Piristystä päivääsi , eikös tuo ilmoittele ennen pitkään :)

Äänestä

Kai sitä taas masentaa ja ei jaksa keskittyä. Sitä vain vatvoo päivien tapahtumia päässään. Hämmentää tämä elämä. Huomaa jatkuvasti itsessään uusia piirteitä. En haluaisi olla tällainen millainen olen. Siä on huomannut vähitellen kuinka sokea on ollut.

Äänestä

Liian epäselvää, ei aikaa, ei motivaatiota. Kaiken lisäx kukaan muu ei oo vielä tunnustanut kirjoittelevansa tänne.

Äänestä

täällä edelleen olen, jos olet vaalea mies etelästä, minä vaalea nainen,kaipaan sinua edelleen

Äänestä
  • Niin etelän auringosta tulevat eivät yleensä ole todella vaaleita. Vai tarkoitatko jonkin maan eteläosaa?

    Äänestä

  • Iloa sunnuntaihin aloittajalle - ja kaikille muillekin.

    Kirjoitan harvoin ja aloituksia en tee tälle palstalle - vilkuilen kylläkin. Ehkä harvemmin kuin aikaisemmin.

    Tunnen surua siitä, että haluaisin osoittaa ne "omalleni" - ja täällä se ei onnistu. Lisäksi tiedän, että kaikki lahjaksi saatu hyvä on jaettava. . . kaikkialla on pulaa lämmöstä.

    Haaveet ovat entiset ja pysyvät - ehkä taustalle painuen, mutta ovat valmiina tulemaan esille jos/kun jotain ratkaisevaa tapahtuu.

    Äänestä

  • Tunnista tuntiin kirjoitti:

    Niin etelän auringosta tulevat eivät yleensä ole todella vaaleita. Vai tarkoitatko jonkin maan eteläosaa?

    ihan pysyn suomessa ja sieltä etelästä..

    Äänestä

  • Haluan sinut vaalea nainen

    Äänestä

  • Vaalea mies kirjoitti:

    Haluan sinut vaalea nainen

    miksi et tee sitten asian eteen mitään, minäkin haluan sinut, vaalea mies,,

    Äänestä

Aloitus tuskin mulle, vaikka en voi tietää.
En käy palstalla enää koska täällä tulee huono olo koska ikävöin kovasti ja olen tunnistavinani täältä hänet mutta hän ei tee asialle mitään oikeasti. Sattuu nähdä täällä viestejä joista ei lopulta voi olla varma kenelle ne on tarkoitettu ja jos hän kuvittelee kaikkia ikäviä ym. viestejä minun tekemikseni jne.

Täällä tulee huono olo, henkisesti ja fyysisesti.

Äänestä
  • Piti kirjoittaa että en oikein kirjoita enää täällä, en käy edes lukemassa joka päivä, välillä saatan käydä äkkiä katsomassa, mutta välissä voi olla päiviä. Yritän pysyä tarkoituksella pois täältä, muutenkin tilanne sattuu.

    Tarkoitus lopettaa nämä pikakäynnitkin.
    Haluan selvittää asiat kahden kesken, jos se vaan on ikinä mahdollista.

    Äänestä

No vastaanpa minäkin.
Aloituksia en ole tehnyt moneen kuukauteen ja vastailutkin täällä vähentyneet. Luen kyllä muutamia aloituksia silloin tällöin sen ihmeempiä enää miettimättä.
Ehkä tämä jäi tavaksi, kun sitä erästä etsin. Tuloksetta.
Alkoi uudet haasteet elämässä ja pitää keskittyä vähän siihenkin. Ja toisaalta, miksi enää tuhlaisin täällä isommin aikaani, kun ei hän täällä kuitenkaan ole.

Äänestä

Mielummin juttelisin sun kans nokakkain kuin arvuuttelisin mikä viesti on mulle sulta

Äänestä

hänen välinpitämättömyys.

Äänestä

Ei kannata sinunkaan täällä kenellekkään tunnistamallesi tuttavuudelle yrittää viestiä. Jos täältä jonkun löytää, niin siinä on se vaara, että mitä tahansa voidaan sen löydön vastuulle laittaa.
Joskus kaivattuni kanssa täällä keskusteltiin, kaikki keskustelut liattiin, tunnisteet omittiin ja lopulta minunakin kirjoitteli moni palstan neuroottisista aktiiveista, siitä tuli lopulta kamala sotku :(
Mukavaa sunnuntaita myös sinulle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mukavaa sunnuntaita kirjoitti:

et enää kirjoita palstalle, ainakaan tunnistettavasti? Seuraat palstaa, mutte kommentoi? Vai kuinka. Niin. Onko sillä jokin tarkoitus vaiko vaan muuten vaan. Onko kaikki hyvin? Kunpa tietäisin mitä sinun päässä liikkuu..mulla ahdistaa. Masentaakin. Yritän silti taistella vastaan näitä tuntemuksia.

Naiselle etelään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu