boatman group

wertrbc

Uskaltaako kukaan viedä veneensä boatmanille mustikselle korjattavaksi / säilytettäväksi ? Mikäli jokin menee pieleen firmalla ei ole mahdollisuuksia
korvata mitään. Protetsteja jonoksi asti. Kauankohan pysyy vielä pystyssä ?

9

728

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 9+15

      Ketä siellä on vastuussa? Eikö se John ole nykyisin Sysmässä kelluvien talojen businesta yrittelemässä?

    • john kelluu

      Kait se vielä on sen nimissä. Mikäli siellä olisi uusi vetäjä olisi todella
      hölmöä käyttää niin huonoon maineeseen ajettua yritysnimeä.

    • miåjn0RWPO¨MGÅÄ'

      Taasko tämä alkaa, vaikka Boatman ei enää tuokaan Bavarioita maahan eikä venemessuja ole lähiaikoina....

      • epäluuloinen

        Ajat on kovat, veneet ei mene kaupaksi, veneiden myyjät jotka juppiaikoina olivat rikkaita ja suosittuja ovat nyt kaikki konkurssin partaalla. Ja kilpailu niistä myydyistä veneistä obn niin kovaa että yrittävät anonyymisti pelotella ihmisiä varomaan kilpailijan purkaa. Oikeasti, nimetkää yksikin firma joka on niin vakavarainen ettei edes harkitse konkurssia ja siirtele rahaa yhtiöstä pois.


    • epäluuloisempi

      Voipa tosiaan olla niin että kilpailijat täällä toisiaan haukuksii. Ja me kuluttajat ostellaan vain toinen toistemme kellastuneita ja liituuntuneita paatteja, niin niiden huoli toistensa maksuvalmiudesta on ihan perusteltua.

    • Timppa22

      Meidän vene on siellä sekä talvisäilytyksessä että laituripaikalla. Ei ole ollut mitään valittamista. Hyvin ovat hommansa hoitaneet.

    • voipyhäsylvi

      Pankinjohtaja tarjosi minulle ko. yritystä 3 millillä, hintapyyntö kuulemma perustuu laituripaikkoihin, jotka voi sitten itse rakentaa!!

      • Anonyymi

        Taitaa olla taas myynnissä. Nyt pyynti on 1,7 milliä ja tarjous 300 000e.
        Hetken kun odottaa niin nurinhan tua menee, oma pääoma menetetty ja velkaa vajaa miljoona.


      • Anonyymi

        No miks et hyväksyny ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      225
      4117
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      98
      1327
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1047
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe