boatman group

wertrbc

Uskaltaako kukaan viedä veneensä boatmanille mustikselle korjattavaksi / säilytettäväksi ? Mikäli jokin menee pieleen firmalla ei ole mahdollisuuksia
korvata mitään. Protetsteja jonoksi asti. Kauankohan pysyy vielä pystyssä ?

10

1046

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 9+15

      Ketä siellä on vastuussa? Eikö se John ole nykyisin Sysmässä kelluvien talojen businesta yrittelemässä?

    • john kelluu

      Kait se vielä on sen nimissä. Mikäli siellä olisi uusi vetäjä olisi todella
      hölmöä käyttää niin huonoon maineeseen ajettua yritysnimeä.

    • miåjn0RWPO¨MGÅÄ'

      Taasko tämä alkaa, vaikka Boatman ei enää tuokaan Bavarioita maahan eikä venemessuja ole lähiaikoina....

      • epäluuloinen

        Ajat on kovat, veneet ei mene kaupaksi, veneiden myyjät jotka juppiaikoina olivat rikkaita ja suosittuja ovat nyt kaikki konkurssin partaalla. Ja kilpailu niistä myydyistä veneistä obn niin kovaa että yrittävät anonyymisti pelotella ihmisiä varomaan kilpailijan purkaa. Oikeasti, nimetkää yksikin firma joka on niin vakavarainen ettei edes harkitse konkurssia ja siirtele rahaa yhtiöstä pois.


    • epäluuloisempi

      Voipa tosiaan olla niin että kilpailijat täällä toisiaan haukuksii. Ja me kuluttajat ostellaan vain toinen toistemme kellastuneita ja liituuntuneita paatteja, niin niiden huoli toistensa maksuvalmiudesta on ihan perusteltua.

    • Timppa22

      Meidän vene on siellä sekä talvisäilytyksessä että laituripaikalla. Ei ole ollut mitään valittamista. Hyvin ovat hommansa hoitaneet.

    • voipyhäsylvi

      Pankinjohtaja tarjosi minulle ko. yritystä 3 millillä, hintapyyntö kuulemma perustuu laituripaikkoihin, jotka voi sitten itse rakentaa!!

      • Anonyymi

        Taitaa olla taas myynnissä. Nyt pyynti on 1,7 milliä ja tarjous 300 000e.
        Hetken kun odottaa niin nurinhan tua menee, oma pääoma menetetty ja velkaa vajaa miljoona.


      • Anonyymi

        No miks et hyväksyny ?


      • Anonyymi00010
        Anonyymi kirjoitti:

        No miks et hyväksyny ?

        Uudet tiedot tietää kertoa, että viranomaiset on perässä!

        Ravintolatoiminta on lopetettu kun Boatmanilla ei ollut rakennuslupaa ravintolle ja jätevedet valuu maahan.

        Veneitä ei ole myynnissä kun ei ole pääomaa niitä hankkia.
        Laituriasiakkaat vähenee kun on niin mitätön palvelu ja ajat on mitä on.

        Lappua luukulle ja joku oikea yrittäjä tilalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      91
      7703
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      131
      3083
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      159
      1966
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      75
      1747
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      131
      1589
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      178
      1540
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1212
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      80
      904
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      50
      834
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      794
    Aihe