minulla on ollut n.kolmen vuoden aikana 3-4 kertaa vuodessa jaksoja jolloin reisi,vain toinen ja aina sama menee tunnottomaksi kävelessä ja se toistuu yleensä n .viikon ajan joka päivä .sitten voi taas olla kuukaisiakin ,että ei mitään ja unohdan koko jutun,mutta nyt olin leikkauksessa(vatsan alue)ja 4 päivää sen jälkeen silmään tuli "banaanin"muotoinen tummentuma,näkyy siis itselle sellaisena, ei ulospäin.kävin silmälääkarillä ja silmän pohjassa näkyi sen muotoinen niinkuin turvotus,lääkäri epäili jotain pientä tukosta joka johtuisi ehkä leikkauksesta(verenpaineet ymt)nyt kuitenkin tuli mieleeni myös tuo reiden tunnottomuus(ei oo ollut nyt taas vähään aikaan)mutta kuitenkin.nyt tätä silmäjuttua seurataan???olisin halunnut pään magneettikuvaukseen,muutta lääkärin mielestä se ei ainakaan vielä ole ajankohtaista.pelottaa jotenkin...onko kellään ollut tämäntyyppisiä oireita.
mitähän tääkin on??
Lulu
1
450
Vastaukset
- Hmmm
Juttele ihmeessä lääkärisi kanssa. Miksi vatsasi leikattiin? Olisiko siellä ollut joku juttu, joka aiheutti reiden puutumista?
Valitettavasti vähäisillä oireilla magneettikuvausta on vaikea saada.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14010506
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p404070Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981567Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731428Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311386