Karvat pois!

Toisella marsuistani (pienemällä) on lähtenyt vähän karvaa molempien korvien takaa ja en oikein tiedä mitä se tarkoittaa joten päätin tulla tänne kysymään.

Voisiko olla että isompi joskus vähän "opettaa" sen tavoille?

Ps. Sillä on lähtenyt tasaisesti pieneltä alueelta eikä mitään syyhypunkkeja näy.
2242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulla on urosmarsu ja silläkin on korvien takana kaljut kohdat.Ne on kaikilla marsuilla joten katoppas onko isommallakin marsullasi kaljua korvien takana.Toisilla se tosin voi olla enemmän ja toisilla vähemmän kalju.

Äänestä
  • Jep, mutta mä en tarkoita korvalehden takana vaan vähän itte vartalossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hmm... kirjoitti:

Toisella marsuistani (pienemällä) on lähtenyt vähän karvaa molempien korvien takaa ja en oikein tiedä mitä se tarkoittaa joten päätin tulla tänne kysymään.

Voisiko olla että isompi joskus vähän "opettaa" sen tavoille?

Ps. Sillä on lähtenyt tasaisesti pieneltä alueelta eikä mitään syyhypunkkeja näy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu