Laavut

Viikonloppuna lähdimme makkaran paistoon laavulle. Saavuttuamme paikalle. Ympärillä oli roskia, kaadettuja mäntyjä ja juomatölkkejä ympärillä ja tulipaikalla. Kenen lie jättämiä mutta oli törkeän näköistä. Roskis oli laavun vieressä. Ei vaan oltu viitsitty roskia siihen nakella.
4420
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olisikohan kenties nuorison tekosia? Näin viikonloppuna joukon nuoria annalankankaan laavulla viettämässä iltaa alkoholin merkeissä. Ajelivat mopoilla kaljatölkit kädessä. Seuraavan kerran soitan poliisit jos puhelin sattuu olemaan mukana. Tällä kertaa välttyivät rattijuopumukselta.

Äänestä

Eiköhän tuo oo parempi että meuhkaavat sielä metäsä, ennemmi ku keskellä kyllää.

Kaikki on ollu joskus nuoria.

Äänestä

Joo, on oltu nuoria, mutta pelattiin iltakaudet eri pelejä mm. pesäpalloa, jalkista jne.
Ei tarvinnut tuhota yhteistä omaisuutta, ei käynyt mielessäkään.

Äänestä

Retkeilijöiden ja makkaranpaistajien ei kannata mennä siihen annalankankaan laavulle. Se on melko räkäisen oloinen paikka. Nimenomaan tuommoinen teinien rälläyspaikka. Ankea. Onhan siellä toinenkin hienommalla paikalla.

Se on vain nykyään järkyttävän kokoisten hiekkamonttujen ympäröimä, joten joutuu käyttämään vähän jalkojaan ellei autolla pääse...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


luonnossa kulkija kirjoitti:

Viikonloppuna lähdimme makkaran paistoon laavulle. Saavuttuamme paikalle. Ympärillä oli roskia, kaadettuja mäntyjä ja juomatölkkejä ympärillä ja tulipaikalla. Kenen lie jättämiä mutta oli törkeän näköistä. Roskis oli laavun vieressä. Ei vaan oltu viitsitty roskia siihen nakella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu