Sukelluskurssi Hurghadassa

Kristiina

Heissan,

voisiko joku suositella kokemuksen syvällä rintaäänellä Hurghadasta hyvää ja edullista sukelluskoulua sekä kertoa paikallisia hintatietoja (neljän päivän PADIkurssista)? Onko kyseiset hinnat "apteekin hintoja" vai voiko niistäkin tinkiä?

1

467

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Punaiseenmereenrakastunut

      Hotellien rannoilla on monesti paikallisten pitämiä kojuja joissa on myynnissä kaikenlaisia elämyksiä snorklausretkistä pidempiin sukelluskursseihin. Itse testasin vain snorklauksen, mutta retkestä jäi todella mukava kuva, lukuunottamatta rasittavia rikkaita venäläisperheitä, joista koitui kaikille muille päänvaivaa sekä aikataulussa myöhästymisiä... Hintalaatusuhde oli kohdallaan, koska lukuisten eri paikkojen lisäksi meille tarjottiin ihana ateria paatin kannella, eikä paikallisesta oluesta, Stellastakaan, ollut puutetta. Kannattaa siis rohkeasti kysellä paikallisilta, ja tietenkin tinkiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      53
      3906
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      91
      2310
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      1982
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1773
    5. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1516
    6. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1511
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1162
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1118
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      109
      1074
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1032
    Aihe