Onko kokemuksia Norwegianin Hki-Kittilä -lennoilta? Jos mukana suksipussi, mikä on kustannus? Netistä löytyi hintavertailu, jossa Norwegianin kohdalla maininta:
- Maksimipaino 20 kg
- Maksimipituus 250 cm
- Hinta: 25-68 € per suunta
Hinnan vaihteluväli on melkonen, joten onko kokemuksia todellisesta kustannuksesta?
Norwegianilla Lappiin
3
378
Vastaukset 3
- 14+4
Miksi katsot hintavertailusivuilta etkä suoraan norwegianin verkkosivuilta?
Tarkka hinta löytyy täältä
https://www.norwegian.com/fi/technical-pages/infourl/feessuomi/- Lapinreissaaja
Kannattaa huomioida lentoja vertaillessa nuo lisämaksut. Finnairilla sukset menee ilmaiseksi jos ruumaan ei toista laukkua (sukset lasketaan normaaliksi matkalaukuksi). Norwegianilla jokainen ruumaan menevä laukku maksaa.
Kittilän lennot on jostain syystä usein ylihintaisia joten lentämällä Rovaniemelle ja siitä maateitse Kittilään/Leville voi säästää parikin sataa. Matka-ajan lisäys on kolmen tunnin luokkaa. Isommalla porukalla kannattaa harkita mtös vuokra-autoa Rovaniemeltä.
- Lumille
Kiitos asiallisista vastauksista. Kierto Rovaniemen kautta ei tule meidän tapauksessa kysymykseen, joten kalliimmalla suoralla Kittilän lennolla mennään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521063Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221040Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46725
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560