Mitenkäs saisi kuriin ajureita että

Ei ratsukot ajele autoteillä metsissä pitää ajella, se on jo rikos melkein ellet ole sitten MUSTALAINEN. jos ajelet hevosella tiellä!

Sormenjäljet lähti ja sillei olet RIKOLLINEN.
291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jaahas Laukaan juntti haluaa tulla huomatuksi

Äänestä

hyvä juntti tee asiasta lakialoite.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hevosilleomatjutut kirjoitti:

Ei ratsukot ajele autoteillä metsissä pitää ajella, se on jo rikos melkein ellet ole sitten MUSTALAINEN. jos ajelet hevosella tiellä!

Sormenjäljet lähti ja sillei olet RIKOLLINEN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu