"Kansanedustajamme" vaikenevat edelleen

Tuppisuille mallia:

http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/lipponen talvivaara-25848
9114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Talvivaara on pyhä lehmä kainuulaisille itsensä edustajille.

Jumalolentona sitä pidetään hengissä vaikka se tuottaa vain ongelmia ja sontaa lähistön ihmisten riesaksi.

Äänestä

SDP:n Paavo Lipponen voi tähän murahtaa myös "nahkurin orsilla tavataan".

Äänestä

Kepulaiset ministerit Pekkarinen ja Lehtomäki siunasivat Talvivaaran rahoitukset ja ympäristöluvat, miten jatkossa?

Äänestä

Outokummun kurssi noussut vuoden alusta 64%, ostin tammikuussa kivan siiivun ja möin syyskuun alussa.

Äänestä

Joko nyt, Joko nyt täyttyvät toiveemme ja Lehtomäen paskavesi punke.. saa kunnolla korvilleen!! Jospa vihdoinkin alkaisi oikeus voittamaan ja tuollaiset pellet joutuisi oikeuden eteen:):)

Äänestä

Jo mie oon saatana ihmetellykki kun ei mithää kuulu! Meinasin jo perkele lakerikengätki sotkie assien tiimoilta.

Äänestä

Millon mennee loossi kiinni?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Talkoovaarasta kirjoitti:

Tuppisuille mallia:

http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/lipponen talvivaara-25848

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu