Liian...

helposti sä nainen luovutit...jos olisit kirja, olin juuri päässyt lukemisessasi alkuun, kun suljet kirjan ja sanot "ei mulla oo koko elämää aikaa oottaa kun luet...ja loppu on aika surullinen, et pitäis siitä kuitenkaan...viedään se kirjastoon, että joku muukin kerkee sen lukemaan" Sulle se on se tuttu tarina, mutta mulle uusi ja mielenkiintoinen, jonka lukemista olisin halunnut jatkaa.
17259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

EVVK.

Äänestä

jos se nainen ei ollut edes kiinnostunut alkujaan ei se voi luovuttaa.

Äänestä
  • En mä ainakaan luovuttaisi, jos mulle olisi. Upeeta lyriikkaa. Sinä voisit kertoa illat pitkät mulle satuja, tarinoita, runoja ja välillä voitais aina leikkiä mielikuvitusleikkejä ja kasvattaa luovuutta monin eri tavoin. Leikki on ihanaa. Lisäksi voisit opettaa mulle asioita itsestäni. Sinä ihminen olisit enemmän kuin tarpeellinen minulle. Tulee minun Afrikkani mieleen...

    Äänestä

Oliko hän palstaluovuttaja vai irl luovuttaja.

Äänestä
  • irl.

    Äänestä

Mutta niin kirjoissa, sen takia on kappaleet ja luvut, ei ole tarkoitusta lukea kuten joten vanhaa testamenttia raamatusta abrahamin......... tuhat sivua sellaista.

Että voi lukea sitä mitä haluaa, eikä kirjaintarkasti jokaista juttua. Itse pidän novellityyppisistä lyhyistä tarinoista, oletteko ikinä lukenut tuollaista, onkin stephen kingin: mitä kirjoittaa, niin se sitten tapahtuu.

Äänestä
  • Jotain tuohon suuntaan. Opetellaan lukemaan toista vähitellen kiireettä, välillä täytyy nukkua ja syödäkin. Ohut ja vaikeaselkoinen kirja sattui olemaan..ja tarina muuttui kokoajan..siksi myös mielenkiintoinen. En palauttais tuota kirjastoon vaan lukisin aina uudelleen.

    Äänestä

ne ensimmäiset lukemasi sivut. Nainen ajatteli, että parempi viedä kirja pois ennen kuin sotket loputkin sivut.

Äänestä

Taidat olla varsinainen satu-täti koko mies. Kuvotus satuinesi

Äänestä

Olen vain tusina pokkari, jossa on risaiset kannet.

Äänestä

Kauanko kerkesitte seurustella? Ei kai kukaan jaksa kymmentä vuotta odottaa... Itse olen kerran lähtenyt, koska minusta ei välitetty. Saatoin odottaa monta päivää, että toinen vastaa viesteihini ja tapaamiset harvenivat. Lopulta tavattiin parin kuukauden välein ihan pikaisesti, vakkei välimatkaa ollut kuin pari kilometriä... Ikävöin kamalasti ja en kestänyt sitä lähdin. Samaa en halua kokea enää... Oletko kertonut tarkasti mitä tulevaisuudelta haluat?

Äänestä
  • Reilun vuoden...no ei hänkään välittänyt loppupeleissä nähdä mitä tulevaisuus olis voinu olla..ehkä hän halusi paeta vain omaa pahaa oloaan...käpertymällä kuoreensa etten näkisi hänen haavoitettua minäänsä. Helppoa meillä ei ollut, mutta aika olis ollut ystävä ei vihollinen ja uudet pelisäännöt suhteeseen paikallaan. Rakastuin tuohon naiseen liikaa ja samalla rikoin myös itseni..ja kaipaan häntä edelleen. Mutta ei ihmistä voi omistaa.

    Äänestä

Ei se kirja itse itseään kiinni laita.

Äänestä
  • ei. Mutta hyvä kirja kannattaa lukea loppuun vaikka luku silloin luku tällöin, ja hyvä kirja aiheuttaa keskustelua, ja se jää silloin paremmin mieleen..ja palaamaan johonkin hyvään kohtaan aina uudelleen. No tää on vaan täällä totuuspohjaista vertausta eletystä elämästä ja siitä miten asiaa ajattelin ja ajattelen edelleen. Tiivistetysti..uskon pitkiin ihmis-suhteisiin en pinnallisuuteen, enkä tästä asiasta tule koskaan tinkimään.

    Äänestä

Jos kirja jaaritteli, toisti itseään nainen teki viisasti kun sen palautti.

Naiset kaipaa romantiikkaa, jännitystä, juonessa etenemstä.

Lue sinä vain jatkossa Päätaloa, siinä edetään verkkaisesti :)

Äänestä
  • Noita löytyy ärrältäkin..herttasarjaa ja cartlandia, ja minä rinnastan nuo sarjaan irtonumerot. No kuinkahan moni nainen uskookaan naistenlehtien ja edellämainittujen pokkareiden luomaan kuvaan ihmis-suhteista? Näitä Tauski Peltonen ym. juttuja uusine ja uusine kumppaneineen hienoissa olosuhteissa riittää, kovasti kerrotaan romantiikan riittävän, ja parinkuukauden päästä taas uuden kanssa. No jännitystä saa kun hyppii vieraissa..tätähän sä varmaan tarkoitit? ei kiitos.

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    Noita löytyy ärrältäkin..herttasarjaa ja cartlandia, ja minä rinnastan nuo sarjaan irtonumerot. No kuinkahan moni nainen uskookaan naistenlehtien ja edellämainittujen pokkareiden luomaan kuvaan ihmis-suhteista? Näitä Tauski Peltonen ym. juttuja uusine ja uusine kumppaneineen hienoissa olosuhteissa riittää, kovasti kerrotaan romantiikan riittävän, ja parinkuukauden päästä taas uuden kanssa. No jännitystä saa kun hyppii vieraissa..tätähän sä varmaan tarkoitit? ei kiitos.

    En tarkoittanut, älä pistä sanoja suuhuni. Enhän tilannettasi tiedä, annoit kuvan ettet pääseyt etenemään ja sellaseen turhautuu, ymmärrän naista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


takan lämmössä kirjoitti:

helposti sä nainen luovutit...jos olisit kirja, olin juuri päässyt lukemisessasi alkuun, kun suljet kirjan ja sanot "ei mulla oo koko elämää aikaa oottaa kun luet...ja loppu on aika surullinen, et pitäis siitä kuitenkaan...viedään se kirjastoon, että joku muukin kerkee sen lukemaan" Sulle se on se tuttu tarina, mutta mulle uusi ja mielenkiintoinen, jonka lukemista olisin halunnut jatkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu