Aabrahamille annetut lupaukset toteutuvat Iisakin ja Jaakobin linjassa eikä ismaelin ja eesaun linjaa pitkin, kuten koraani sanoo puhuen monissa paikoin itseänsä vastaan.
Merkitys on se että allah ei voi olla mikään jumala, ainut ja oikea eikä taas koraani voi olla oikea kirja joka puhuisi jostakin paremmasta.
Siksi muslimit ovat julistaneet pyhän sodan juutalaisille ja kristityille koska eivät kärsi
katsella kun allah on voimaton eikä näin ollen kykene puolustamaan murhilla ja raiskauksilla ja
vääryydellä valloittamiansa maita, jotka se on liittänyt itsellensä.
Voimaton allah
10
243
Vastaukset
- totuude puolesta
juuri näin, allah tarvitsee jatkuvasti "lihankäsivartta" kostaakseen ja taistellakseen, joka osoittaa että allah ei ole jumala.
- Perusteluja
Islam on kuin lintallaan oleva talo.
Katsot sitä mistä suunnasta tahansa se on ja pysyy lintallaan.(Onko se suuri sikala?)
Miksi kristityt vainosivat juutalaisia, niin että heidän piti kautta historian paeta muslimimaihin ja viimeksi muslimien keskelle Palestiinaan? Siksikö, ettei Jumala puolustanut valittua kansaansa vai siksikö, ettei Jumala kyennyt itse heitä rääkkäämään ja murhaamaan? Miksi kristityt valloittivat ja orjuuttivat vääryydellä lähes koko Euroopan ulkopuolisen maailman ja pitävät yhä suurta osaa siitä hallussaan? Siksikö, ettei Jumala puolustanut ei-euroopalaisia kansoja vai siksikö, ettei Jumala itse kyennyt tekemään kansanmurhia ja tuhoamaan esimerkiksi Amerikan kulttuureja?
Johtuuko kaikki tämä suunnaton pahuus Jumalan - kutsuimmepa häntä sitten Allahiksi tai YHWH:ksi -voimattomuudesta?- Perusteluja
Vai Kristityt! Voi aapea voi.
Todelliset Kristityt ovat alusta asti olleen ja ovat nykyään se vainottu ryhmä ja eivät edes aseisiin tartu.
Muslimit ovat kunnostautuneet Kristittyjen murhaajina näinä päivinä.
Kainilaispyhät nuo nimikristilliset taas vainoavat
tosi Kristityitä sen kun kerkeävät ei vain opillisesti vaan saattamalla heitä valheellisesti pahaan huutoon.
Juutalaisten rukous:..tulkoon Hänen verensä meidän päällemme ja meidän lastemme päälle...
Aape nähköön sokeudessaan kuinka rukous toimii.
Jumala vastaa kun pyydetään ja kyse oli viaton veri ja persoona:Jeesus Kristus.
Suunnaton pahuus on jumalattomien aikaansaamaa
ja sen loppu on lähellä ja aapekin voi arvailla tai jos ei muuten ymmärrä kysyköön setan väeltä sitten.
Enpäs selitä mitä pitää itsessään kun sanotaan:
Jumala tuhoaa, hävittää...mitä se on? - the_ran_ya
Perusteluja kirjoitti:
Vai Kristityt! Voi aapea voi.
Todelliset Kristityt ovat alusta asti olleen ja ovat nykyään se vainottu ryhmä ja eivät edes aseisiin tartu.
Muslimit ovat kunnostautuneet Kristittyjen murhaajina näinä päivinä.
Kainilaispyhät nuo nimikristilliset taas vainoavat
tosi Kristityitä sen kun kerkeävät ei vain opillisesti vaan saattamalla heitä valheellisesti pahaan huutoon.
Juutalaisten rukous:..tulkoon Hänen verensä meidän päällemme ja meidän lastemme päälle...
Aape nähköön sokeudessaan kuinka rukous toimii.
Jumala vastaa kun pyydetään ja kyse oli viaton veri ja persoona:Jeesus Kristus.
Suunnaton pahuus on jumalattomien aikaansaamaa
ja sen loppu on lähellä ja aapekin voi arvailla tai jos ei muuten ymmärrä kysyköön setan väeltä sitten.
Enpäs selitä mitä pitää itsessään kun sanotaan:
Jumala tuhoaa, hävittää...mitä se on?Miten menee näin sapattipäivänä?
- Alan mies
the_ran_ya kirjoitti:
Miten menee näin sapattipäivänä?
Ihmettelen kuinka hyvää ruokaa Jumala antaa meille letkuhousuille?
Ei tarvitse sen kummempaa olla....mutta puoli sikaa nyt ainaskin, ja sitten hehton pullo rommia naamariin ja sitten saunaan.
Sapatti on asetettu ihmistä varten ja samalle
luomukselle on asetettu myös varoitus.
Ellette käänny ja tule lasten kaltaisiksi ette pääse Jumalan valtakuntaan.
Lapsethan eivät raiskaa, eivät leikkele päitä ja naureskele kun syyttömiä tapetaan.
Muslimit ovat kypsiä tuomiolle.
Sapatti on itsetutkiskelun päivä.
- Karim
Eli Raamatussa Jumala kertoo ympärileikkauksen olevan liittonsa merkki kyseiselle henkilölle ja hänen jälkeläisilleen, ja yllätys yllätys, Iisakin lisäksi Jumala käskee ympärileikkaamaan Raamatussa Iisakin ja Ishmaelin lisäksi myös mm. orjat! Miksi luulet Jeesuksen sanoneen: "Älkää luulko voivanne sanoa: "Olemmehan Aabrahamin lapsia", sillä Jumala voi herättää Aabrahamille lapsia vaikka noista kivistä!"
Missä kohtaa Raamattua Jumala sanoo ettei Hänen liittonsa koske Ishmaelia? Tämä oli jopa 13 vuotta vanhempi kuin Iisak, eli kohdan 22:2 "AINOA"-poika voi hyvinkin olla Ishmael eikä Iisak! On lapsellista JOILTAKIN kristityiltä (useimmat jotka olen tavannut näkevät kyllä että liitto tehtiin kaikkien näiden kanssa) uskoa että vain Iisakin juutalaisten sukuun kuuluvat voivat pelastua....- Perusteluni
Ismaelille on luvattu hurja joukko joka on kaikkien kimpussa, lastenkin.
Ympärileikkaus on vanhan liiton merkki joka annettiin Aabrahamille.
Muhammedille perkele antoi leegion demoneita johdattajakseen että pahuus tulisi esiin kaikessa kauhistuksessaan ja tuleehan se joka päivä näes.
Meillä on yksi kaste ja se on tarkoitettu kaikille ihmisille.
Muslimeille myös kunhan luopuvat turhasta jumalansa palvelemisesta.
- Karim
..historiassa:
>>>kun allah on voimaton eikä näin ollen kykene puolustamaan >murhilla ja raiskauksilla ja
vääryydellä valloittamiansa maita, jotka se on liittänyt itsellensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32721Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062541Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321443
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141433- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011134Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938