Saatte te meuhata täällä ja facebookissa kuinka paljon tahansa, kukaan ei välitä.
Metsästys kuuluu suomalaiseen kulttuuriin!
Metsästys kuuluu suomalaiseen kulttuuriin!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kaiken lisäksi te olette kaikki viheritukommareita, joita sossun kassa auttaa. Onhan teillä sillon aikaa vastustella.
olet punaniskainen persujuntti joka loisii peruspäivärahoilla tai työkyvyttömyyseläkkeellä takahikiällä, joten älä nyt poika viitsi mesota..
mikäs olet olevinasi, varmasti jompaa kumpaa itse ehdottamastasi taikka sitten vaan yksinkertaisesti deeku, on se vaan hauska kun näitä tippahemmoja ja lyylejä näkee joka helvetin kerta kaupungissa käydessä, on varmasti mahtavaa elämää tapella koko ajan muutamasta perhanan ryypystä taikka pullon pohjasta. että semmosta mahtavaa porukkaa siellä, kylläpä käy kateeksi saamari vieköön.
ihan kaupungissakin joskus käynyt? Hurjaa! Ps. Tuppukylät ei oikeasti ole mitään akupunkeja mutta sinulle ehkä Kajaanikin on sellainen:D Joten otahan sitä itäviinaa niin ehkäpä lepyt, jotenkin tuo raivoava asenteesi 'kaupunkilaisia' kertoo siitä ettei elämäsi ole kovin balanssissa?
juo ihan vapaasti itse "itäviinasi", ei todellakaan tarvitse raivota kaupunkilaisista jos kertoo tuollaisia, se on satavarmasti jokapäiväinen näky siellä, menipä minne vaan.
naiviutesi perusteella sinä et ole tainnut käydä edes siellä kajaanissa . yritäppä katsella hieman nokkaasi pitemmälle ympärilläsi jotta saisit hieman perspektiiviä ja elämäsi "balanssiin".
Kuuluko siihen myös sala/laiton metsästys?
Vain punaniskakulttuuriin, ei mihinkään muuhun.
terveempää mitä teidän "kulttuurinne" mihin sisältyy tappelut, juopottelut, raiskaukset, henkirikokset, kaikki mahdolliset huumeet, lääkkeiden ja alkoholin sekakäyttö, imppaus.
tämä kuuluu teidän narkkarikulttuuriinne, sillä voi varmasti jeesustella, levennellä ja isotella netin keskustelupalstoilla vaan ei varmasti missään muualla.
Haastan teidät oikeuteen!
Joo haasta ihan rauhassa vaan eikä tää oo mikään FACEBOOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mielumminki hirvi paistin pannulla kuin konepellillä