oon iha shokis ja peloissani !! sain tietää tänää että oon raskaana ja olin bilettämässä viimeviikonloppuna ja otin muutaman lonkeron ja näi! raskaus on jo toisel kuul enkä oo huomannu mitää?! voiks tää olla mahollista?! ja siellä bileissä panin yhen jätkänkaa, eikai se haittaa raskautta jos panee raskauden aikana? kertokaa nopeesti! voiko sille lapselle tulla jtn ku join alkoholipitoisia juomia? KERTOKAA NOPEESTI! olen siis 16v.
tarvittaisiin äkkiä apua!
5
163
Vastaukset
- .,.,,.,.,.,..
aijotko pitää lapsen?
- help me
KYLLÄ! en muute tääl kyselis tällässii jos tekisin abortin ! kertokaa pliis mullle!
- voe voe.....
Et sitten huomannut, että menkat jäi tulematta? :D
- help me
kyllä mä vähän ihmettelin mutta en osannut arvata että johtuisi raskaudesta.
- Höm höm höm
Jos olet rankasti käyttänyt alkoholia niin riskit on olemassa. ihan raskauden alussa n. 1 kk lapsi taitaa olla aika turvassa jos vähän vahingossa juo, koska silloinhan ei asiasta tiedä. en osaa sanoa miten on sitten jos on jo toisella kuulla. Panemisesta raskauden aikana ei ole mitään haittaa. toinen juttu on, jos olet jatkanut e-pillereiden tai jonkun muun ehkäisyn kuin kondomi käyttämistä edelleen raskaana ollessa, lääkäristä varmaan saa kuulla mitä vaikutusta on. toivotaan että kaikki on hyvin jos haluat lapsen pitää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.958110Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906098Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875577Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot685521Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134750Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232518Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys442400Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e61369Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71364Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa451204