Eli tarkoituksena olisi mennä jonain tulevana kesänä kesätöihin EFHK:lle. Mikä on mielestäsi paras kesätyö EFHK:lla, mitä voit tehdä. Onko asiakaspalvelu vai tekninen puoli kiinnostavampaa?
Kerro oma mielipiteesi!
Kesätöitä
6
161
Vastaukset
- Mennäkö
Kannattaa kysyä duunia Deicing-firmoista, lunki kesäduuni. Jos kaipaat treeniä, niin rampille matkalaukkuja siirtämään.
- flygstation
Finski ainaskin taitaapi yleensä hakea kesäduunareit. Kantsii seurata Finskin rekry ilmotuksii. Ite oon funtsinu, et tyyli joku turvatarkastaja olis ihan jees vaihtoehto.
- huihaihoi
Finnairilla ei ole turhatarkastajia.
- Joskuskentällä
Tarkoittanet Finaviaa?
- huokaus...hoo
Saahan sitä haaveilla....mutta siihen se tämäkin voi tyssätä sillä ei sinne vaan niin mennä duuniin....jakavat yt lappuja nykyisellekkin.
- ontuotakokeiltu
Työ edellyttää koulutusta ja työkokemus on suotavaa. Sinulla ei ilmeisesti ole vielä kumpaakaan koska et edes tiedä menisitkö kentälle töihin Alepan kassalle vai matkatavaran käsittelyyn. En halua masentaa mutta nykyisetkin työntekijät elävät jatkuvan irtisanomisuhan alla. Työssä ei ole mitään hohtoa vaikka se tapahtuu kansainvälisellä lentokentällä. Huomattavasti mukevempaa ja paremmin palkattua kesätyötä löydät muualta. Työ kentällä ei anna sen ihmeempää kokemusta kuin jossain Onnisen varastolla. ID-kortin kantaminen ei ole coolia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1602108Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3101793- 931587
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois811254Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001220- 671170
- 251091
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73986Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei24972