Outo otsikko, mutta ei provo.
Eräänä aamuna housut oli niin kostetat että luulin laskeneeni alleni. Olin kuitenkin vaan hikoillut. Nyt muutaman viikon aikana olen toistuvasti huomannut että yöpuvun housut ovat kosteat hiestä ja päivälläkään en enää siedä aiemmin suosimiani keinokuitua sisältäviä kalsareita koska ne hiottavat, ja puuvillaisissakin tuntee miten reidet ja kassit kostuvat. En kiinnittänyt asiaan huomiota ennen, en edes kuuman kesän aikana. Nyt vasta. Ei kainalot tai jalat ole yhtään kosteammat kuin ennen. Muitakaan mutoksia en ole kokenut - en hyvinvoinnissa enkä hormoniasioissakaan. Olen normikuntoinen ja normikokoinen keski-ikäinen, kuntoilen vähän, viime viikkoina kohtuudella salilla, olen tehnyt jalkojakin mutta en mitenkään paljon tai liikaa. Voiko hikoilu noin muuttua?
pershiki
7
2120
Vastaukset
- persuhiki
Se on ihan perseestä, mutta niin se vaan on.
- Tässä selitys
Olet muuttumassa naiseksi ja se kiihottaa niin että housut kostuu.
- Alastiyöllä
Ala nukkumaan alasti, sillä suotta muniasi haudutat yöllä. Et kertonut tarkkaa ikääsi mutta ehkä vaihdevuodet on alkamassa. Kuumia aaltoja ym. voi tulla miehellekin. Jos asia vaivaa kovasti niin ennen nukkumaanmenoa laita vauvan pyllytalkkia alaosastoon.
- Anonyymi
MInä olen viisikymppinen huippukuntoinen mies. Bokserit on välillä takaa märät. Pelkään että kohta alkaa näkyä farkuissakin laikku. Se erittyy nyt vain aamuisin heräämisen jälkeen. Eilen vaihdoin bokserit työpaikan vessassa. Ei haise hielle. Urheilun jälkeen bokserit haisee ja tuo laikku ei.
Löytyykö tästä jotain lääkärin kirjoittamaa tietoa? Pershiellä jos hakee, ei erityistä löydy. - Anonyymi
Kyseessä voi olla myös virtsan vuotoa. Jos harukset on aamulla märät niin on vaikeata sanoa kummalta puolelta kosteutta erittyy.
- Anonyymi
Persehiki
- Anonyymi
Persehiki pitää läven joustavana, jos ilmenee ulos- tai sisääntyöntymistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2131413- 961266
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan31047Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle15951Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9918Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86890- 32820
Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.58814T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37748Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44744