Vårdpersonal är slutkörda ?

skrämmande

Varför orkar vårdpersonal inte mera sköta sitt jobb här i östra nyland.....
Vi har fått läsa om svåra missförhållanden på Kårkullas boende och nu är Hongas servicecenter i tur.Finns det för litet personal eller vad beror det på ?Enligt nyheterna blir vårdbehövande behandlade sämre än djur.

3

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pensionär

      Man hoppas ju att man hinner dö innan man hamnar på något "vårdhem ".

      • mera resurser

        Alla har vi ju i något skede framför oss den dagen när vi behöver vård och hjälp.Alla har inte anhöriga som kan ställa upp och då är det samhällets skyldighet.
        Det minsta man kan fordra är att få vård på ett människovärdit sätt.
        Kanske våra beslutsfattare borde jobba några veckor på ett servicehem så de skulle fatta hur tungt och slitigt jobbet är ?


      • besviken röstare
        mera resurser kirjoitti:

        Alla har vi ju i något skede framför oss den dagen när vi behöver vård och hjälp.Alla har inte anhöriga som kan ställa upp och då är det samhällets skyldighet.
        Det minsta man kan fordra är att få vård på ett människovärdit sätt.
        Kanske våra beslutsfattare borde jobba några veckor på ett servicehem så de skulle fatta hur tungt och slitigt jobbet är ?

        Våra politiker har inte en aning om hur vi vanliga människors vardagsliv ser ut.Alla vallöften glöms bort när man i fyra år får lyfta en fet lön utan att egentligen göra någonting (nå,inte alla förstås,det finns undantag )


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe