Jimi Hendrixin murhasi naisystävä

mustasukkaisuudesta

TV-dokumentin mukaankin ei selvästikään tehnyt itsemurhaa. Oli paljon suunnitelmia musiikin teosta, osti vaatteita...Naisystävä Dannemann taas oli erittäin mustaukkainen, eikä olisi antanut tavata ex-tyttökaveria tai ketään musiikkikavereitaan. Jimi oli lähdössä USA:han ja puhunut kavereilleen, että oli kyllästynyt Dannemanniin. Teki kuten niin moni muu, jos en minä saa, ei kukaan muukaan.

Ei hälyttänyt apua ajoissa, oksennuskin oli jo kuivunut. Valehteli, että oli vielä hengissä kun ambulanssi saapui...Kukaan ei ota 9 pilleriä unilääkettä kun oikea määrä puolikas, nainen oli varmasti sekoittanut ne juomaan ja/tai tonnikalaleipiin.

Ja niin kuin lähes aina, naista ei edes kuulusteltu kunnolla, saati että olisi tuomittu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Jimi_Hendrix

2

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uskomatonta..

      https://banjomanbold.wordpress.com/tag/monika-dannemann/

      Kannattaa kääntää googlella.

      Tuon jutun mukaan sama ämmä olisi tappanut myös Scorpionsin kitaristin, jonka eukko ollut. Varmasti rahan takia. Tuossa väitetään jonkun liikemiehen tunnustaneen murhanneensa Jimin henkivakuutuksen takia, mutta Dannemann ollut selvästi mukana juonessa.

    • paha sai palkkansa

      Onneksi Dannemann tappoi itsensä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8108
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3912
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1380
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      33
      1224
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1109
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      980
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe