Joiden elämän ainoa tehtävä ja sisältö on mustamaalata lestadiolaisia. Heistä kaksi on helluntailaisia.
Tällä palstalla on kolme eläjää
1+1
13110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
täällä ei ole yhtään helluntalaista
Miksi Melperi häpeät taustaasi?
Ei helluntailaisilla ole mitään intressiä kirjoitella tällä palstalla.
Täällä keskustelevat helluntailaiset
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3899
Aivan valtava ilomoitus suuri kiitos siitä, tätä olemme odotaneet jo hyvin monia aikoja, kiitos aloituksen suuresta informatioarvosta!
KIITOS !
Aloittaja tosiaankin on saanut jonkun suuren ilmoituksen, hän vaikuttaa selvännäkijältä.
Miksi helluntailainen vastasit itsellesi noin nopeasti?
olen pesun kestävä lestadiolainen, siksi ärsyttää tuo sinun väitös helluntailaisista.
oletko joku selvännäkijä, vai mikä olet olevinasi. et voi tietää ketkä täällä kirjoittelee.
yritä hillitä itsesi, annat oudon kuvan itsestäsi.
Jos nyt kirkkokunnittain lajitellaan keskustelijoita, pitäis puhua helluntailaisista ja luterilaisista, jos puhutaan helluntailaisista ja SRK-vanhoillisista. Käsittääkseni helluntailaiset ovat rek. omaksi usk. yhdyskunnaksi. SRK-vanhoilliset taas ovat nimikkeen "Suomen evankelis-luterilainen kirkko" alla. Tekevät laestadiolaiset hyviä tai huonoja asioita, he ovat ev. lut. kristittyjä = luterilaisia.
¤¤ Tällä palstalla on kolme eläjää ¤¤
--hemesti
--etsivä-xx
--pääkaupungin vl-mies
Olet oikeassa. Kes tosin Itse kertoo ettei oe heluntainen.
Sairastaminen on in. Helluntaisairaus.
Esimerkiksi juuri helluntaiseurakunnissa on painettu villaisella useampiakin tapauksia, ja jopa tuomioistuimessa tuomittuja on saanut jatkaa työtään seurakunnissa.
- Jumalan sanan julistajana tiedän, että Jumala antaa anteeksi. Jos synnit tunnustetaan, anteeksianto on ehdoton, selittää pastori ja Helluntaiseurakuntien Julistajat ryn puheenjohtaja Tapio Sopanen.
mielestäni kuusi, joista neljä helluntailaista