Kukapa sen kertoisi? Manuaalista tavasin että olis 190tkm. Voiko pitää paikkaansa?
1.8T:n nokkahihan vaihtoväli?
jätkä
101633
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
haloo, haloo tarkkuutta, se on tod näk vaan 90 tkm.
Mitäs jos soittaisit vw huoltoon ja kysyisit sieltä...
Jo ties kuinka monennen kerran viikon sisään linkki http://www.seatclubfinland.com/filet/moottoritaulukko.pdf .
Nuo koskevat uusia malleja, jos autosi on vanhempaa vuosikertaa voi vaihtoväli olla lyhyempi. Se kun tuntuu olevan niin vaikeata mainita auto- ja vuosimalli näitä kysellessä ;)
Kiitos vinkistä ja linkistä. En ole tällä viikolla lueskellut tätä palstaa joten en tuota linkkiä ole vielä huomannut. Mutta asia kuitenkin selvisi, eli se näyttää olevan max. 180tkm. En siis ollut täysin väärässä.
Ps. pyydän etukäteen nöyrimmästi anteeksi mahdollisia kirjoitusvirheitä.
...jäi tämä vielä sanomatta.
Autosi on sen verran tuore, että tosiaan se vaihtoväli pitäisi olla tuo 180tkm.
Tällä palstalla on nykyään tuo haku, jolla voi hakea vastaavia vanhoja kirjoituksia, sitä kannattaa koittaa myös joskus.
Ei tuo kommenttini edellisen kirjoituksen lopussa niin vakava ollut, siksi siinä perässä oli :)
Mikä hiton NOKKAHIHA? Hihoja on vaatteissa, mutta miten niihin nokat liittyy, taikka miten ne liittyy autoihin?
Kannattaisi käydä ala-aste uudestaan ja miettiä autoasioita vasta sitten.
Kyllä tätyy olla huono päivä, jos pienestä kirjoitus virheestä pitää vetää herne nenään :) Hah hah!
Irtisanon itseni huomenna töistä ja ilmoittaudun takaisin ala-asteelle. Onhan täysin anteeksiantamatonta että aikuinen ihminen tekee yhden (1) kirjoitusvirheen kirjoittaessaan keskustelupalstalle.
Täytyy vain toivoa että lapset saavat jostain ruokaa ja vaatteita nyt kun minun palkkani jää tulematta. Autoa ei luonnollisesti enää tarvitse ajatella kun auton osamaksut jäävät maksamatta. Nähtäväksi myöskin jää miten asuminen järjestyy kun asuntolainakin jää maksamatta.
Mutta mennäkseni takaisin asiaan, olipa hyvä että hoksasit huomauttaa kirjoitusvirheestä ja ohjata minut takaisin ala-asteelle.
Ihan varmaan ymmärsit mitä alkuperäinen kirjoittaja tarkoitti. Silti piti mennä heittämään ääliömäinen kommenttisi.
Vai onko sittenkin niin että et osannut yhden kirjaimen poisjäännistä johtuen yhdistää tuota nokkahihnaan. No ÄÖ:ta ei voi ala-asteellakaan kehittää, joten ei sinua sinnekään voi marssittaa...
Prkl, aina vaan jaksaa ihmetyttää sinunlaisesi urpot jotka tänne kirjoittelevat.
huom. jakohihnan vaihtoväli tuossa koneessa on..MAX 180000 ei kannata kokeilla kestääkö!!!
nimim. kokemusta on