Listat kaupassa?

Antaako kassatäti pyydettäessä listan jossa lukee kaikkien tupakoiden numerot vai pitääkö se nimi itse tietää ja kysyä? Ristiriitaista tietoa olen vaan löytänyt, kuulemma ei saa antaa ja joillekin sitten se on näytetty.
274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä myyjät ottaa sen listan esille, jos pyytää jotain merkkiä ja onko vaikkapa sinistä ja pehmeä aski, niin ei myyjä niitä ulkoa muista, niin silloin voi myyjän kanssa samalla sekata vaihtoehtoja.

Äänestä

Ajatteles asiaa niin päin että se tuo lisäjännitystä kun heität hatusta numeron. Tai voit mennä järjestyksessä tai vaikka ristiin rastiin niitä numeroita. Tämä tuo tupakointiin aivan uusia ulottuvuuksia. Tätä eivät tupakin piilottajat todellakaan ennustaneet!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pepperooni kirjoitti:

Antaako kassatäti pyydettäessä listan jossa lukee kaikkien tupakoiden numerot vai pitääkö se nimi itse tietää ja kysyä? Ristiriitaista tietoa olen vaan löytänyt, kuulemma ei saa antaa ja joillekin sitten se on näytetty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu