siis lähtöselvitys netissä...

krepsi

.. ensimmäistä kertaa... eli voin tehdä sen kotona netissä ennakkoon ja samalla saan valkattua sieltä paikat, kun en oo ostanut paikkoja ennakkoon?!

Sitten lentoasemalla laukut sinne matkalaukkutiskille eli vissiin joku automaatti?, tuleeko siitä koneesta sitten laukkutarrat ja ne boardin Cardit ja niillä sitten koneeseen, ensin tietysti turvatark.kautta?


Aurinkomatkoilla on tilausvahvistus lippu, mihin sitä tilausvahvistusta kentällä tarvitaan?

5

384

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erkki ei ota selvää

      siis siis siis mikähän lentoyhtiö mahtaa olla kyseessä, siis kaikki riippu siis siitä
      ja siis kun teet kotona lähtöselvityksen sinulla pitäisi olla vaikka tulostin, josta saat tulostettua boarding passin.
      et kentällä tarvitse tilausvahvistuslippua, paitsi siis siinähän on varaustunnuksesi, jota tarvitset ja onhan se vahvitus hyvä olla lomamatkalla vaikka mukanakin

      • krepsi

        Finnair kyseessä ja eikä ole tulostinta kotona mutta töissä on eli siis boarding passit tulostetaan samalla kun tekee lähtöselvityksen? Kiitos tiedosta!


    • tagit hukassa

      missäs vaiheessa saa sitten matkalaukkujen tagit, Automaatilla tehtäessä saapi siitä laitteesta, mutta mites netistä tehtynä?

    • 7+11

      Kun jätät matkalaukut drop inn:in niin tulostavat siellä.

    • Näin on

      Finnairin lento /lomamatkat)

      Lähtöselvitys netissä, voit myös valkat paikat samalla. lentokentälllä laukut Baggage Drops tiskille, siellä on henkilö tiskin takana. Säilytä matkavahvistus, se on lentolippusi kotiin.....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      39
      2291
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      58
      755
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      41
      731
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      80
      569
    5. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      7
      519
    6. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      16
      514
    7. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      62
      512
    8. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      42
      510
    9. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      45
      510
    10. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      176
      503
    Aihe