DC++:sta lyhyt, mutta ytimekäs kyssäri

Mitä dc :ssa meinaa tuo pakotettu yhteys (Force attempt)? Itsellä tuota ei ainakaan tule käytettyä, mutta mielenkiinnosta kysyn jos sillä on jotain merkitystä. :)

Kiitän etukäteen.
2246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Esimerkiksi, ku lataat jotain tiedostoa, jos siihen alas jossa ne lataukset näkyy, nii jos siihen tulee 'disconnected' ja painat tuota force attempt:ia nii se sattaa lähtee siitä lataamaan sitä uudestaan, eli suoraan sanottuna, olisi ihan sama kuin siinä lukisi: 'connect again' tai jtn...

Äänestä
  • jos kaverilla on vapaa slotti ja se diskonnectaa sua ilkeyttään ja käytät tätä forsea niin oot siin kiinni sitten pakosta eikä disconnecti suhun auta enää

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Honkale kirjoitti:

Mitä dc :ssa meinaa tuo pakotettu yhteys (Force attempt)? Itsellä tuota ei ainakaan tule käytettyä, mutta mielenkiinnosta kysyn jos sillä on jotain merkitystä. :)

Kiitän etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu