Irtisanominen maksulliseksi

Jos nyt ei mitään tapahdu työtä tekevien puolesta niin kaik, on menny. Sillä kädenpuristuksilla ja Pekkarinen tukipaketeilla ei katetta!

http://www.iltalehti.fi/talous/2014092518695597_ta.shtml
472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

20.000 - 50.000 jhyvä summa

Äänestä

Puoli miljoonaa parempi.
Nykyään irtisanotaan ihmisiä turhaan.
Johtajat hulluja.

Äänestä
  • Huhutaan ESSOn baarissa/toreilla, että Varkauden kaupungille yksi laiton irtisanominen eli nuorien johtajien hölmöily, maksoi 70.000 -100.000 euroa? Mistä rahat?

    Kenen hölmöilyjen piikkiin pistetään joutenlahden koulun seinän sortumienen? Entä jos joku olis loukkautunut?
    No, kaupungin johtajilla ja päälliköillä on kokemusta, ei työnteosta ja johtamisesta vaan istumisesta ja tuomioista käräjäoikeudessa. Mistä RAHAT; ne ISOT?

    Äänestä

10 vuotiaaat tyttö lapset on todella seksikkäitä :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tukipaketti ? kirjoitti:

Jos nyt ei mitään tapahdu työtä tekevien puolesta niin kaik, on menny. Sillä kädenpuristuksilla ja Pekkarinen tukipaketeilla ei katetta!

http://www.iltalehti.fi/talous/2014092518695597_ta.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu