Mikä muuri meidän välillä on?

Mistä se on tullut? Mikä sen saa aikaiseksi? Ei suuret tunteet aina saa sitä aikaan. Joku vaistonvarainen juttu se on.
15681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Itsesuojeluvaisto.

Äänestä

Itselläni rakentui muuri erään miehen kanssa siitä syystä että jätimme asiat selvittämättä. Olemme kuin mitään ei olisi koskaan tapahtunutkaan vaikka tapahtui paljonkin. Nyt sitten ollaan kuin ei oltaiskaan, näennäisen rempseinä. Onneksi yhteisiä työasioita on vain satunnaisesti.

Äänestä

lausuttuja sanoja, väärin ymmärrettyjä asioita, vai joku asia mikä jäi kesken?

Äänestä

joka estää meitä elämästä. Muurissa on ovi, mutta kumpikaan ei uskalla astua siitä ulos.

Äänestä

Kaikki muurit on tehty purettavaksi. Kiinan muuria ei ole kukaan lähtenyt purkamaan, mutta mahdollista sekin.

Äänestä
  • When there is a will there is a way.

    Jos ei tahtoa, ei keinoa.

    Äänestä

Ettei vaan molemmat oltais liian vaikeita...en tiedä, hankala analysoida... :/

Äänestä

Jos sä tahdot niin tule kallioiden läpi.

Äänestä

Muuria ei ole ja se saa varuilleen. Olet kuin olisit aina ollut minussa.

Äänestä

Muuri tulee ihmisten välille, jotka ovat näyttäneet, että eivät ole puolellasi, eivät tahdo sinulle hyvää, ovat näyttäneet ettei heihin ole luottamista - tai korkeintaan siihen kannattaa vakaasti luottaa, että jotain pskaa sieltä suunnasta tulee aina ennen pitkää.

Äänestä
  • saattaa olla sitä samaa, minkä itse heitit...kun huoneessa heittelee, roiskuu itseskin päälle. Näin yleensä, sotaan tarvitaan useampi osapuoli.

    Äänestä

No luuri. Tartuppa siihen ja soita

Äänestä
  • Soita itse jos uskallat!

    Äänestä

  • Teepä se. kirjoitti:

    Soita itse jos uskallat!

    uskalla soittaa..jos et sä soita, miks turhaan sinuun rakastuin..

    Äänestä

Hän kiinnitti huomioni ja huomasin kiinnostusta. Olen niin hämmentynyt, kun ei sitä kiinnostusta sitten ollutkaan. Nyt vain kyseenalaistan omat tunteeni jatkossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelen. kirjoitti:

Mistä se on tullut? Mikä sen saa aikaiseksi? Ei suuret tunteet aina saa sitä aikaan. Joku vaistonvarainen juttu se on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu