Utelias äiti

tuohtunut(ko)

Mä ymmärrän sen, että mun äiti ajattelee mun parasta.Mutta mulla on jotenkin kiusallista,kun äiti opettaa äikkää mulle yläasteella..se on kotona ihan erilainen kuin koulussa.Siellähän se tietysti nauraa muiden oppilaiden kanssa mutta kotona se on kuin pyörremyrsky.Ja se ottaa myös työnsä ihan liian vakavastikin.Kun mä tein PALJON läksyjä,niin se kumitti KAIKKI, läksyt joissa oli väärä vastaus ja pakotti mut tekemään uudestaan,vaikka totesin lujasti että en tee mun läksyjä enää uudestaan,jos kumitat ne. Kuitenkin se kumittaa ne AINA,kaikki väärinmenneet.Jouduin korjaamaan myös mun aineen,joka oli 2 sivua,jossa oli aika monta lausetta väärin..Alkaa käydä hermoille toi.Ja sitten se on aina ekana mun repulla vaikka totesin että mä osaan ne hoitaa yksin,muuten en osaa koulussa mitään.

Eli mitä vois tehdä kun äiti on tollanen "hosuja"? On kiva että se haluu auttaa mutta hieman välillä harmittaa kun en saa omaa mahdollisuutta tehdä niitä,väärinmenneet läksythän pitäis korjata tunnilla eikä oma äiti sais niitä kumittaa..

En kehtais jutella tästä enää uudestaankaan,oon sille yrittänyt puhua mutta välillä se on alkanut kiroilemaan ja "ragemaan" eli suuttumaan ja todennut,että virheet pitää korjata koulussa.Mutta mä haluan että mulle tulee läksyjen teos väärii vastauksiakin,että mä en näytä aina semmoiselta,jolla on oikeat vastaukset kaikkeen,koska mä oon oikeasti huono esim.bilsassa.

Kiitos kunnollisille vastauksille ja toivoisin, ettei tänne tulis mitään "pottuilijoita".

3

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jabbalai

      Äidit nyt höösää ja haluaa lapselleen parasta tottakai, mut olet kyllä fiksu nuori ja äitisi ei taira nyt tajuta ettei yläasteikäsen repulle ny enää mennä ekana.Ei oo reilua jos oot asian ottanu puheeksi ja äitisi kiroilee vataukseksi,kukaan meistä ei ole virheetön,virheitä sattuu virheitä voi korjata ja virheitä saa olla.Piilota kaikki pyyhekumit seuraavalla kerralla:)

    • KristenGold

      Mitä pahaa on olla hyvä? Opiskelisin kunnolla ja olisit hyvä.

    • lyö äitiäs ja sano sille NAINEN! NYT JÄTÄT MUT RAUHAAN JA TEET MULLE LEIVÄN!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      90
      7326
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      3887
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3470
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2602
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      230
      2585
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2403
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      129
      2329
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2219
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      20
      2015
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      1912
    Aihe