Missä vika kun ei lämpene?Moottorin lämmöt on normaalit,vesipumppu vaihdettu,jäähdytysjärjestelmä on pesty,lämppärin kenno ei ole tukossa,termostaatti pelaa vaan ei puhalla kun haaleeta.Apuva!!! kylmät ilmat vasta tulossa.
626:n Lämmöt
Late
2479
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Joko järjestelmässä on helvetisti ilmaa tai sitten se lämppärin venttiili on jumissa tai kiinni, mutta jos lämppäri ei ole tukossa niin sitten venttiilissä on tuskin "vikaa". Epäilisin ensimmäiseksi tuota ilmaa.
Kun käytettynä ostin: sisälämppärin kennon päällä oli niin paljon männynneulasia kuin sinne mahtui, jotta säätö vielä jotenkin toimi. Se oli sitä aikaa, kun tässä 626 -88 ei ollut raitisilmasuodatinta. Nyt tosin alkaa sama vaiva, eli lämpö ei tahdo riittää. Aion tarkistaa ekana mekaniikan eli sen läpän toiminnan sieltä pelkääjänpaikan vasemman jalan kohdilta.