Tuntuu kummalta että mersuihin ei ilmeisesti saa suuntavilkkuja kuin kohtuu kovaan lisävarustehintaan kun voisi sanoa että lähes 30%:lla omistajista on kapitaali loppunut ennen vilkkuja. Tämä etenkin E malleissa yleistä. A malliin kenties huokeampi hinta vaiko syynä nuorempi ja turvallisuusnäkökulmankin huomioiva omistajakunta?
Tyyppivika
4
762
Vastaukset
- PPW
Tyyppivika on tosiaan sinunkohdallasi sattunut jo syntyessä.
- kalikka
kalahtaa
- Ari
kalikka kirjoitti:
kalahtaa
Kyllä toi vilkuttomuus pätee niin moniin muihinkin,ärsyttää.Ja sitten on nämä ruudinkeksijät jotka ilmoittavat kääntyvänsä laittamalla vilkun päälle kun ovat jo kääntymässä.Ja puskurissa roikkujat..hohhoijaa.Miksi ihmisistä tulee idiootteja auton ratissa?
- HyProGlo
Ari kirjoitti:
Kyllä toi vilkuttomuus pätee niin moniin muihinkin,ärsyttää.Ja sitten on nämä ruudinkeksijät jotka ilmoittavat kääntyvänsä laittamalla vilkun päälle kun ovat jo kääntymässä.Ja puskurissa roikkujat..hohhoijaa.Miksi ihmisistä tulee idiootteja auton ratissa?
Jees. Toi on suomalaisissa kyllä myös vikana. Liekö perintöä huonosta kotikasvatuksesta kun äiti ei ole opettanut ettei saa osoittaa sormella toisia. Jäänyt poloisille vaihde päälle ns. ja nyt se ratti kääntyy etusormi yhä ojossa. --> viivettä vilkkuun.
Ja tokihan noita vilkuttomia on kaikkien automerkkien asiakkaina, mutta kyllä useimmiten näkyy noita keski-ikäisiä ja rapiat päälle mersuherroja väyrysten kanssa. =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016409
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h824905Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1043169Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p303002Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262215Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191606Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?941181Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3381175Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311086- 48864