Vuonna 1672 poltettiin 7 naisnoitaa
Ulvila
28226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Löytääkö asialle jotain historiallista lähdettä ? Kirkonkirjoja tms.
Suosittelen.
http://www.varjojenkirja.com/kirjat/123-klik.html
"Keskeisessä osassa kirjassa ovat LAPSITODISTAJAT jotka seikkaperäisesti antoivat mielikuvituksensa lentää kuvaillessaan miten tämä tai tuo naapurinemäntä on lennättänyt lapsia Blåkulla-nimiseen paikkaan, Svea-mamman omaan Kyöpelinvuoreen. Blåkullassa asui itse Saatana joka harjoitti kaikennäköistä haureutta ja siivottomuutta kyseisen noidan ja lasten itsensä kanssa."
Tosi tosi lapsellinen mutta paljon kertova "motiivi" Lehdolla dokkarin taustaasta... Veti maton altaan, nui vaan:)) mutta hyvä kun tul ilmi..
Lehto siirtyi huuhaa puolelle ja kukaan ota enää vakavasti. Olipa hyvä, kun ilmoitti ite ko asiasta. Kyllä huvittaa.
Näitä lapsellisia auktoriteettiuskovaisia tässäkin jutussa näkyy riittävän - niin kuin edellä olevat kaksi. Lehto on tehnyt miehen työn tuodessaan esiin sen, kuinka heikoissa kantimissa vakavasta rikoksesta epäillyn oikeusturva Suomessa tällä hetkellä on - kaikenlaista huseeraajaa kun asian käsittelijöissä riittää ... Liittymäkohtia keskiaikaisiin noitavainoihin kyllä on, mukaan lukien rahvaan massahysteria. Täytyypä käydä elokuva katsomassa.
Kihlakunnansyyttäjä Marja Vanamo Itä-Suomen syyttäjänvirastosta sanookin että "Seksuaalirikossyytöksissä jo noitavainon piirteitä."
Syyttäjät ja poliisi ovat panneet merkille, että viime aikoina lisääntyneissä rikosilmoituksissa lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä on usein täysin perättömiä ilmoituksia.
"Olen verrannut nykytilannetta historiasta tunnettuihin noitavainoihin.
Niissäkinhän oli usein kyse siitä, että lasten tai kylänmuijien pahojen ja ymmärtämättömien puheiden perusteella poltettiin tuhansia syyttömiä ihmisiä roviolla!!!
Näyttö näissä jutuissa kun on monta kertaa aivan samalla tasolla, arvostelee kihlakunnansyyttäjä Marja Vanamo."
Pedovainot ovat nykyajan noitavainot. Tuomioihin EI tarvita yhtään mitään todellista näyttöä, PELKKÄ VÄITE tapahtumista riittää!!!
Tässä eräs hyvä esimerkki miten voisi käydä kun joku haluaa sinut tuomiolle seksirikoksesta:
Käräjäoikeus antoi hiljattain tuomion sukupuolisiveellisyyden julkisesta loukkaamisesta miehelle, joka oli kävellyt kotonaan alasti.
Koti ja kotipiha ovat vahvasti perusoikeuksiin kuuluvia yksityisiä alueita, joiden tarkkailu voi olla rangaistavaa (tirkistely), etenkin jos käyttää apuvälineitä.
Käräjäoikeuden tuomio perustuu yhden naapurissa asuvan perheenäidin todistukseen!
Noitavainojen aikaan tuomioon tarvitiin sentään KAHDEN esteettömän todistajan väitteet, nykyään riittää YHDEN naapurin, työkaverin, katkeran exän tai muun vihamiehen väitteet.
Tiesivätkö ton muuttaessa Ulvilaan? Kas kummaa kun muuttivat Turkuun sellaiseen paikkaan mistä löytyy tunnettu uhrikivi. Ei kai ihan sattumaakaan ole?
"muuttivat Turkuun sellaiseen paikkaan mistä löytyy tunnettu uhrikivi."
Lapset siis valitsivat uuden Turun kodin sijainnin ?
Naiset tehneet laittomia abortteja joissa usein äitikin kuollut tai sairastunut pitkäksi aikaa, jotkut lääkinneet epäonnisesti yrteillä...Aina niihin on perusteet olleet, nykyään ei saisi edes pedomurhaajanaista tuomita.
Ai että tehtiin joukkoabortti 7 naisen voimalla vähän samaan tyyliin kuin Ulvilan Tähtisentien taloyhtiön yleisessä kuntosalissa raiskailtiin lapsia joukolla... ?
Onhan se annulisteille vaikea tajuta, mutta naiset teki siihenkin aikaan paljon abortteja....
Sitten on ollut näitä kuten Alma Kartano, jotka joukkoraiskasi lapsia, hänetkin olisi varmaan poltettu noitana siihen aikaan. Olisipa auerskakin elänyt 1672, ei olisi ollut turhaa oikeudenkäyntiä.
Oliko Alma Kartanollakin poika, joka väitti tämän raiskailevan lapsia yleisissä tiloissa joihin oli sivullisilla pääsy ?
http://www.varjojenkirja.com/kirjat/123-klik.html
"Keskeisessä osassa kirjassa ovat LAPSITODISTAJAT jotka seikkaperäisesti antoivat mielikuvituksensa lentää kuvaillessaan miten tämä tai tuo naapurinemäntä on lennättänyt lapsia Blåkulla-nimiseen paikkaan, Svea-mamman omaan Kyöpelinvuoreen. Blåkullassa asui itse ******* joka harjoitti kaikennäköistä haureutta ja siivottomuutta kyseisen noidan ja lasten itsensä kanssa."
Tuo tarina lapsitodistajineen on entisaikojen Auer-keissi.
Alma oli lesbo ja raiskaili toisten lapsia, kidutti erityisesti poikia ja aikuisia miehiä, myös tyttöjä ja naisia.
Ennenkin on ollut annulisteja, jotka ovat syyttäneet lapsia valehtelijoiksi ja pilkanneet, niin nuokin Alman kannattajat. Uskomatonta, että vielä nykyaikanakin on tuollaisia hihhulisteja, jotka uskovat kaikkiin satuihin mitä nämä pedoraiskaajat kertoo.
Tyhmyys on periytyvää ja samoin pedoilu siirtyy usein sukupolvesta toiseen. Järkyttävää ajatella mitä kaikkea annulistien taustalta löytyykään kun hyväksytte jopa murhan suojellaksenne touhujanne.
Hyvä. Alman uhrit siis eivät väittäneet hänen raiskailevan tai kiduttavan ketään yleisillä paikoilla.
Soittiko Alma Häkeen / hakiko apua heti senjälkeen kun aloitti kiduttamisen ja / tai raiskailun ?
Äänittikö Alma ja soittiko gramofonilla uhriensa valitusta Häkeen ?
Julkaisivatko Alman uhrit lennokkaita tarinoita kohtelustaan lehtien yleisönosastoissa ?
Viiltelivätkö Alman uhrit itse itseään ?
Kertoivatko Alman uhrit juovansa ihmisverta ja piirtelevänsä ihmistuhkalla ?
Kieltäytyivätkö Alman uhrit tapaamasta isovanhempiaan ja sisaruksiaan ?
http://www.nelonen.fi/uutiset/viihde/1733429-juoksivat-alasti-dildot-otsassa-ja-pyydystivat-pikkulintuja-uhratakseen-niita-rituaalimenoissa---anneli-auerin-tapauksen-salaiset-asiakirjat-puhuttavat
Juoksiko Alma alasti asuntoalueella dildo otsassa pikkulintuja pyydystäen ?
Onko se jokin todiste puolesta tai vastaan, että joku on ollut jossain jotakin joskus? Jos minä olen mies ja varas, niin tekeekö se kaikista miehistä varkaita? Jos yksi raiskaa, niin onko kaikki raiskaajia? Jos yksi on pedofiili, onko kaikki?
Jos joku nainen tai lapsi valehtelee tulleensa raiskatuksi tai hyväksikäytetyksi, niin valehtelevatko kaikki naiset?
Käänteisesti puhuvatko kaikki totta?
Annelin oikeudenkäynnissä on kyse siitä onko hän murhaaja, ei siitä, onko hän pedofiili. Se juttu meni jo.
En ole koskaan kirjoittanut yhtään kommenttia Auerin tapauksesta, mutta mielipiteeni on, että hän on syytön ainakin toiseen syytteistä. Kumpaan?
"Se juttu meni jo."
Se juttu ei ole vielä ohi. Edessä on tuomion purku.
LOL
"Onko se jokin todiste puolesta tai vastaan, että joku on ollut jossain jotakin joskus?"
Voijettä teitä selittelijöitä, joille tärkeintä on, että joku olisi jotain jossain kuin että ei olekaan. Lopettakaa jauhaminen ja myöntäkää kuin miehet että veditte vesiperän joka suhteessa.
Pähkinä on aivoinasi, tiedot Alma Kartanosta löytyy ihan googlaamalla.
Pähkinä on aivoinasi, pedotuomio tuli jo ja pysyy.
Minua ei kiinnosta yksityiskohdat mitä auerska touhuillut, pääasia että sai tuomion pedorikoksistaan ja kohta murhasta.
http://www.nelonen.fi/uutiset/viihde/1733429-juoksivat-alasti-dildot-otsassa-ja-pyydystivat-pikkulintuja-uhratakseen-niita-rituaalimenoissa---anneli-auerin-tapauksen-salaiset-asiakirjat-puhuttavat
"Juoksivat alasti dildot otsassa ja pyydystivät pikkulintuja uhratakseen niitä rituaalimenoissa"
Äänittikö Alma ja soittiko gramofonilla uhriensa valitusta Häkeen ?
tunteroiselta loppui argumentit, seonnut muiden annulistien kanssa lopullisesti ))
Kerro nyt jo äänittikö Alma ja soittiko gramofonilla uhriensa valitusta Häkeen ?
http://www.nelonen.fi/uutiset/viihde/1733429-juoksivat-alasti-dildot-otsassa-ja-pyydystivat-pikkulintuja-uhratakseen-niita-rituaalimenoissa---anneli-auerin-tapauksen-salaiset-asiakirjat-puhuttavat
"Äiskä ja äiskän miesystävä juoksivat alasti dildot otsassa ja pyydystivät pikkulintuja dildoilla uhratakseen niitä rituaalimenoissa"
Pssst Eikö 15 vee pojalla pitäisi olla jo keinovaginat mielessä ?
Jäi levy päälle niin kuin Bodomketjuissakin kun jäi häviölle ))
Jos kerran olet lukenut Alman edesottamuksista, kai sinä tämänkin seikan tiedät.
Eli äänittikö Alma ja soittiko gramofonilla uhriensa valitusta Häkeen ?
Kyllä vai Ei... ?
http://www.nelonen.fi/uutiset/viihde/1733429-juoksivat-alasti-dildot-otsassa-ja-pyydystivat-pikkulintuja-uhratakseen-niita-rituaalimenoissa---anneli-auerin-tapauksen-salaiset-asiakirjat-puhuttavat
"Äiskä ja äiskän miesystävä juoksivat alasti dildot otsassa ja pyydystivät pikkulintuja dildoilla uhratakseen niitä rituaalimenoissa"