Kaikilla niillä on nykyään

Heiskanen

görlfrend ja böifrend, mutta minulla ei ole görlfrendiä. :(

1

106

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tilanneanalyysi

      Olet nyt samassa tilanteessa kuin minä vuosi sitten.

      Sittemmin olen tajunnut, että elämä yksin on parempi kuin elämä sellaisten ihmisten keskellä, jotka eivät oikeasti tiedä mitä haluavat. Olin vuosi sitten sellainen ihminen. Halusin tyttöystävän, koska kaikilla muilla oli sellainen. Joku nainen olisi ehkä halunnut poikaystävän samasta syystä. Syy oli täysin väärä.

      Ainoa asia jolla on oikeasti merkitystä on sinun elämäsi. Se miltä sinusta tuntuu tällä hetkellä. Joskus ihminen ei edes tajua kuinka kaukana hän on niistä asioista, joista hän haaveilee. Itseltäni jäi koko varhaisnuoruus elämättä ja kuvittelin, että joku tyttöystävä voisi korvata menetykseni. Ajatus on täysin typerä, sillä en voi saada menetettyjä vuosia takaisin millään tavalla.

      Niinpä aloin etsiä onnea muualta. Olen yhä avoin, eli jos löydän naisen joka todella kiinnostaa, hyväksyn hänet elämääni. Onneni tulee kuitenkin muista asioista. Minulla on pitkäaikainen suunnitelma pysyvästä ulkomaille muutosta, joka antaa minulle voimaa. Kuvittelen itseni maailman toisella puolella, jossa omistan talon meren rannalla. Seison siellä yksin, mutta suolainen merituuli käy vasten kasvojani. Olen nähnyt maailmaa ja kehittynyt sitä kautta ihmisenä. Minulla on hyvä työ ja pidän yhteyttä Suomessa asuviin tuttaviini internetin välityksellä. Tavallaan olen voittanut itseni ja kaikki muut, sillä olen saavuttanut sen mitä todella haluan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7573
    2. 107
      5648
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5067
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4466
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3160
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      52
      2867
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2779
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2397
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2384
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1986
    Aihe