Poissa silmistä, poissa mielestä?? Nyt apuja. Auttaako oikeasti? Kuinka kauan kestää unohtaminen?
Pitääkö paikkaansa
tahdon tietää
9301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei auta, pitäisi kohdata se juttu tai ihminen. Muuten et voi parantua.
Itse olin kerran, tai montakin kertaa tekemässä työtä yli 6m korkealla ilman mitään turvavarusteita... silloin lähti mahdollinen korkeanpaikan kammo, jos olisi ollutkaan :)
Ei sitä välttämättä ikinä unohda tiettyjä henkilöitä elämässään. Eivät he päässä pyöri jatkuvasti, mutta pulpahtavat silloin tällöin.
ei ainakaan minun kohallani kaipaan häntä paljon enemmän kun en näe ,ja kun näen sydän hakkaa tuhatta ja sataa ihana että edes joskus törmään häneen ,tekisi mieli halata ja lujaa eikä päästää irti .hän on ollut sydämmessäni jo 7v.eikä loppua näy.
juuri noin se menee.Pelkonsa on kohdattava.Rakkaus voi monesti pelottaa.Tietää mutta ei usko ja luota.Tunne vie järjen mukanaan.
Elämä auttaa :) usko pois...... unohtaa ei ehkä voi kokonaan ikinä mut aina tulee muita ajateltavia ja se on sitä elämää
piiiiitkäääään!Ei lopu ikävä eikä unohtaminen tällä vauhdilla ikinä!
Ei auta. Jotain uutta pitää elämässä tulla tilalle, että saa ikävöinnin paikalle jotain. Joko uusi ihminen tai sitten jotain muuta.
Ei tuosta vaan voi tulle tilalle toista. Kun näin paljon kaipaa, on vain ajan tuoma etäisyys lohdutuksena.
viime yönä pyörin ja itkin ja kaipasin. Ihmistä, jolle sydämeni on hyvin hellä. Ja minä kaipasin myös sitä hellyyttä, mitä kerran sain, ei kenenkään toisen kanssa voisi tuntua siltä.
Monia ihmisiä ei voi unohtaa ollenkaan. Tosin monen vuoden jälkeen ei tunnista ihmistä enää ollenkaan. Silloin toisen täytyy melkein vängätä väkisin seuraan ja kertoa kuka on. Menen niin lukkoon niissä tilanteissa.
Välillä on sellaisia aikoja jolloin ei näe mitä ympärillä tapahtuu. Sitä on liian syventynyt omiin murheisiin. Ainoastaa jokin epätavallinen tai vaarallinen tapahtuma saattaa suistaa pois noista ajatuksista. Sitä on saattanut mennä niin hämilleen että on melkein pyörtynyt niille sijoilleen. Jokin todella järkyttävän asian tajuaminen ja muistaminen on meinanut viedä tajun. Viimeksi viime viikolla monta kertaa. Sitä on niin sietokyvyn rajoilla. Toistaiseksi ei ole joutunut sairaalaan kertaakaan.