Putki päällä

Olen juonut kesästä asti.
Kamala krapula onneksi kaljaa kaapissa.
Mennyt työpaikka ,vaimo lähti jo heinäkuussa.
Häätölappu tuli jo pari viikkoa sitten enkä pääse hoitamaan
asioita kun aina kännissä.miten näin on voinut käydä.
Sosiaalinainen hommaa kuulemma katkolle tai pakkohoitoon
sen verran sekoillut viime aikoina.ambulanssikyytiä välillä tarvittu. Mieli tekee jatkaa vaikka haluaisivat vähän tutkia mahan seutua ..
Millasta katkolla olisi ja mahtaako alkaa vituttamaan kun pää selviää???
11221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kannattaa mennä katkolle, niin jaksaa sitten taas. Naiset on kyllä kummallisia. Ei edes muutamaa kaljaa saisi juoda tai on heti lähdössä pois.

Äänestä

Katkolla pitää ensin selvitä, että saa rauhottavat napit huuleen.
Ei helppoa sekään, mutta vaihtoehtosi ovat vähissä.
Katkossa arvostan nukkumiseen saatavia troppeja, ja ruokaa riittää.
Parin kunnolla nukutun yön jälkeen alkaa olemaan aika hyvässä kunnossa.

Äänestä
  • Tarkoitan hyvässä ryyppäyskunnossa.

    Äänestä

olet jo menettänyt kaiken miksi siis katkaista hyvääputkea anna mennä vaan.

Äänestä
  • 2 vaihtoehtoo : lopettaa väliaikaisesti tai yrittää taistella loppuelämänsä,
    yleensä ei jaksa taistella.
    Peruuttamattomat muutokset on jo päässä ja muussakin elämässä

    Äänestä

Ensiksi katkolle. Saat siellä turvallisesti putken poikki. Jos vitutus tulee katkolla vaarallisen voimakkaaksi niin siihenkin on apuja lähellä. Ainakin Vantaan katkolla on myös osaavaa henkilökuntaa, jotka jeesailee mallikkaasti akuutisti hoidetavien asioiden junailussa.

Ensiksi korkki kiinni. Sitten asioita pikkuhiljaa kuntoon. Tarvitaan kärsivällisyyttä ja aikaa paljon. Mahdollisuuksia on aina kun vaan vähäkin tsemppaa.

Nimim. Kokemusta on.

Äänestä
  • Jos alan riehumaan katkolla, niin saanko pippurisumutetta vai sidotaanko pakkopaitaan vaiko lamautetaan sähköllä? Tämä olisi hyvä tietää ennenkuin uskaltautuisi katkolle.

    Äänestä

Saat löylykauhan peräsuoleesi.

Äänestä
  • Katko alkoi kiinnostaa yhtäkkiä kovastikin.

    Äänestä

Vaikea kuvitella, että löylykauha-kommentoijan kaltaisia
henkilöitä on oikeasti olemassa.

Kenties jotenkin näin...ruskeat tapetit, lidl-olutta,hilseilevä muovimatto,finninaamainen
teini ,varustettuna turpajouhilla, tv:ssä "luonto-ohjelmia',
äidiltä saatu potta kirjahyllyssä.
Vain päivittäinen lääkeannos liian alhainen, yhä aggressiivinen...

Äänestä

Äinä kännättää jyödä viinää,kun jänöttää

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Vantaan jäbä kirjoitti:

Olen juonut kesästä asti.
Kamala krapula onneksi kaljaa kaapissa.
Mennyt työpaikka ,vaimo lähti jo heinäkuussa.
Häätölappu tuli jo pari viikkoa sitten enkä pääse hoitamaan
asioita kun aina kännissä.miten näin on voinut käydä.
Sosiaalinainen hommaa kuulemma katkolle tai pakkohoitoon
sen verran sekoillut viime aikoina.ambulanssikyytiä välillä tarvittu. Mieli tekee jatkaa vaikka haluaisivat vähän tutkia mahan seutua ..
Millasta katkolla olisi ja mahtaako alkaa vituttamaan kun pää selviää???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu