Talletus- ja lainakorkoja lasketaan 1.11.2014 alkaen
Kaupankäynti- ja talletustilin sekä kaupankäyntiluoton korot muuttuvat 1.11.2014 alkaen markkinakorkojen viimeaikaisen kehityksen vuoksi.
Kaupankäyntitilin talletuskorkoa maksetaan jatkossa euromääräisille tileille ja muille valuuttatileille 0,00 % (nykyisin 0,05 %). Talletustilin korko laskee 0,3 %:sta 0,15 %:iin.
Myös luottokorkomme laskevat ja kaikkien luottoasiakkaiden korkoa lasketaan 0,15 %.
Yllä mainitut korkomuutokset tulevat voimaan 1.11.2014 alkaen.
Jos et hyväksy edellä esitettyjä korkomuutoksia, sinulla on oikeus irtisanoa Säilytystili-/tilisopimuksesi, Talletustilisopimuksesi tai Edelleenpanttaus- ja Lainoitussopimuksesi päättymään ilman irtisanomisaikaa.
Lähde: Nordnet
Saxo bank:
Koron laskeminen ja selvitys
Korko lasketaan päivittäin ja maksu tapahtuu kerran kuussa – seitsemän kaupankäyntipäivän kuluessa kuukauden päättymisestä.
http://fi.saxobank.com/prices/general/
Nordnet potkii taas mussuttajia päähän,
6
628
Vastaukset
- tai sitten ei
Muuten hyvä mutta kalliita näyttää olevan saxolla osakkeiden välityspalkkiot. Min 12 e, 0,10%.
Paljonko korkoa maksatte ? Kun ei
selvinnyt tuolta sivuiltanne. - Twainffs
Jos et ole sattunut huomaan niin korot ovat erityisen alhaalla. Aktia myös laskenut koska rahaa saa halvemmalla. Muun muassa EKP tarjoaa sitä. Monet pankithan eivät mitään käyttötilin korkoa enää tarjoa...
- paska Nordnet
Kyllä on taas niin vaikeaa saada rahojaan pois Nordnetista. Kaikki nostot menevät virheeseen, niin klo 10.45 kuin klo 14.15 eikä asiakaspalvelu näe tarpeelliseksi vasatta kyselyihin.
Pitäiskö haastaa oikeuteen? Eiköhän tuo varkauden tunnusmerkit täytä, kun asiakas ei saa rahojaan pois halutessaan.- Vai niin,
oletpa röyhkeä tyyppi! Luepa poika ensin Nordnetin käyttämiseen liittyvät faktat ja selostukset siitä, miten osakekaupassa toimitaan. Ja haastapa Nordnet käräjille niin tulet huomaamaan, että Nordnetin tueksi löytyy timantinkovia lakimiehiä, joita vastaan ei kannata pullikoida. Oikeudenkäynnin häviäminen on sinun osaltasi varma. Vaihda välittäjää, jos ei Suomen suosituin osakevälittäjä miellytä. En usko että Nordnet sinun säälittäviä pikku ropojasi kaipaa.
- pas.ka mikä pas.ka
Tässä puljussa pruukaa olla töissä tyyppejä, jotka ensin rikollisesti
stalkkaa asiakkaitaan, laativat sitten julkisuuteen talouspuolen
julkaisuihin sellaisia kohdistettuja hyökkäyksiä, siis ihan
kotitalouskohtaisesti kohdistavat näihin kohdistuvia haitallisia
viestejä, minkä tarkoituksena on ajaa tämä asiakas itselleen
haitalliseen kaupankäyntiin.
Viime keväänä helmikuussa sieltä tuli ulos tällainen julkitulema,
kohdistettu hyökkäys jonkun pas.kan nimissä julkaistu kirjoittelu
mikä osaltaan ajoi minutkin haitallisiin myynteihin erittäin
haitalliseen ajankohtaan. Mulla meni tämän takia yli vuoden
nettotulojani vastaava rahasumma, olisin saanut myöhemmin
tapahtuvilla myynneillä sen verran enemmän.
Ei sais vaikuttaa joo tuollaiset asiat, mut kun ei aina kaikki ole
itselläkään niin sata% kunnossa, tuollaisetkin jutut joskus
vaan vaikuttavat, sen takiahan nuo pas,kat sen ulos laittoivatkin.
Tämä hyökkäys oli kohdistettu suoraan minuun, se oli laadittu
siihen muotoon, kävin kauppaa silloin tämän pas.kapuljun kautta.
En tule unohtamaan tuotakaan rikollista toimintaa koskaan,
tämä pas.kapulju alkaa hyökkäillä tuolla tavalla omaa asiakastaan
kohtaan. Toivottavasti menee nurin jossain vaiheessa koko pas,ka. - Commerzbank
"Ilmiö leviää: Euroalueen pankki perii maksua talletuksista"
"Saksalainen suurpankki Commerzbank ottaa käyttöön negatiivisen talletuskoron."
- http://www.taloussanomat.fi/rahoitus/2014/11/20/ilmio-leviaa-euroalueen-pankki-perii-maksua-talletuksista/201416110/12
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2119765Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen434539Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1244047Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1133947- 2053669
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik413033Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1561587Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its921524Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL131363- 1111314