Suurin osa on päättänyt erota, sen kummemmin perustelematta kirkkovaltuustosta puheenjohtajansa johdolla. Tässä nyt olisi pitänyt olla sen verta ryhtiä jatkaa ja ottaa vastuuta tulevaisuuden tärkeistä päätöksistä vanhoilla päättäjillä, sanotaanhan että sopu sijaa antaa. Mistä tällainen rintamakarkuruus. Pelottaako olla tekemässä päätöksiä, kun valitaan ihan uusia jäseniä kirkkovaltuustoon. Olisi pitänyt osalla jo olla aikaisemmin ryhtiä jättää kirkkovaltuusto, nyt sitten lähdetään oikein pois isolla porukalla. Onko puheenjohtajalla ollut liian paljon ns. vaikutusvaltaa, eikä sitten enää katsota itsellä olevan edellytyksiä jatkaa kirkkovaltuustossa, kysympä vaan?
Sopulit lähtee kirkkovaltuustosta samalla kertaa
1
325
Vastaukset
- Eteenpäin
Minun mielestäni oli äärimmäisen suuri virhe aikoinaan, kun Anssi Joutsenlahti lähti seurakunnasta. Nyt sitten Anssin ei ole löytynyt ketään pysyvää veturia. Tosin täällä keskustelupalstalla haukkumalla ei tilanteeseen varmaankaan tule korjausta.
Surkeaa, kun seurakunta on kaukana jäsenistään; ja vielä kauemmaksi ajautuu, kuten aloittajankin kommentista havaitaan. Mitä se on, kun ensimmäisenä aletaan kalvamaan. Miksi ylläoleva kirjoittaja ei itse ole ryhtynyt puuhamieheksi näissä tärkeissä tehtävissä ja ota vastuuta hoitaakseen asioita. Sehän se olisi miehen työ. Nykyään niin harvoin löytyy sellaisia vastuunsa kantavia henkilöitä kuten Anssi on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1124717Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1804462Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1131886- 4031691
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331453Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61169Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3671162- 681066
- 721039
- 92978