Aiheuttavatko migreeni-, ym. lääkkeet useinkin sydämen tykytystä ja rytmihäiriöitä? Näistä muistelen joskus nähneeni mainintoja täsmälääkkeiden sivuoireluetteloissa. Itselleni on yleensä tullut triptaaneista inhottava kuristava olo, muttei muita ongelmia. Äskettäin oli paha migreenikohtaus, jota yritin lääkitä alkuun tavallisilla särkylääkkeillä ja sitten vahvemmilla aineilla. Räjähdysmäinen kohtaus hellitti kuitenkin vasta terveyskeskuksessa saaduilla piikeillä. Lähipäivien aikana sydämen rytmi kiihtyi yht´äkkiä ilman syytä, pari kertaa tuntui rytmihäiriökin olevan. Ja nämä tykyttelyt tuntuivat yleensä käytäyni makuulle, ikäänkuin vaaka-asento olisi ne aikaan saanut. Inhottava oli tunne. Pitäisikö pyrkiä tutkimuksiin? Onko muilla näitä kokemuksia?
Lääkkeistä tykytyksiä?
????
0175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.