noususuhdannetta ja laman taittumista mittaavat tietyt suhdanne taulukot näyttävät että laman selkä olisi taittumassa ja uusi nousu alkamassa. Ennusteet kertovat myös että asuntojen hinnat lähtevät kovaan nousuun kasvukeskuksissa heti kun nousu alkaa. Tämä voi olla jopa laman viimeinen päivä, nyt kannattaa lähteä ostoksille jos haluaa vielä asunnon vanhaan hintaan !
nyt on kiire, ostamaan ja äkkiä !
suhdanteet ylöspäin
691
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No ei se taittuminen auta mitään.
Ihmiset säästävät nyt kaikesta,kulutusjuhlat on loppu ja tätä ei korjaa taittuminen ja sen tuoma pieni nousu,nousua olisi oltava vuosikausia sekä näkyä arjessa posittiivisena ei negatiivisena.
Valitettavasti aloituksesi oli yltiöpositiivinen joita tällä palstalla virheellisesti viljellään.
Trollollollololololooooooooo.....
Kyllä aloittaja kertoo asiaa. Et ilmeisesti seuraa tai osaa seurata talouden indikaatioita !?!
Siellä taas joku välittäjä trollailee, jolle annettu tänään ilmoitus mahdollisista yt-neuvotteluista, ellei krakankantoteline saa työaikana muuta aikaiseksi kuin kilometrikorvaushakemukset.
Soitan heti välittäjälle ja ostan sen asunnon !
Mihin nyt taas on Kiire? Ei ole hoppu hyväksi, eikä kiire kunniaksi! Juon nyt kahvit!