Kuka tietää

Outlook Expressiin,nykyisin saapuva posti tulee kansioon poistetut ja jos haluat sen säilyttää niin ilman tallennusta muualle ei sitä seuraavalla avauksella löydy.Yhteys on ADSL/DNA ja sähköposti myös sieltä.Outlokiin on perustettu tili joka toimi ainakin sata kertaa kunnes muuttui em. kaltaiseksi.
Nämä eivät ole saastunutta postia,voisiko joku ystävällisesti auttaa,kiitos ennakkoon.
SP2 käytössä,olisko tällä mitään yhteyttä?
2277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En lähde arvailemaan sitä mistä muutos on tullut.

< jos haluat sen säilyttää niin ilman tallennusta muualle ei sitä seuraavalla avauksella löydy. >

Tämä voi johtua siitä,että sulla postin Poistetut-kansio tyhjenee automaattisesti. Valitse Outlookissa Työkalut|Asetukset,sieltä välilehti Ylläpito ,poista ruksi kohdasta 'Tyhjennä Poistetut-kansio lopetettaessa' . Näin estät ainakin posteja katoamasta jos ne menee suoraan sinne,normaalistihan tää kannattaa olla päällä,niin ei tarvi erikseen tyhjennellä sitä.

< nykyisin saapuva posti tulee kansioon poistetut >

Tarkista kohdasta 'Työkalut|Viestin säännöt' ettei siellä oo luotu jotain sääntöjä postien käsittelyyn tai ettei torjuttujen lähettäjien luettelossa oo jotain.Posteillehan voi luoda erilaisia sääntöjä esim. että vaikka kaikki postit ohjataan suoraan Poistetut-kansioon, tsekkaa ettei oo sellaisia.

Äänestä
  • Kiitoksia! Otin sieltä ruksin pois,nyt ei ainakaan katoa ja nyt on ainakin toistaiseksi tullut saapuneet kansioon.En tiedä miksi ne alkoi itsestään mennä poistettuihin,sääntöpuolella ei ollut mitään poikkeavaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistä muutos itsestään kirjoitti:

Outlook Expressiin,nykyisin saapuva posti tulee kansioon poistetut ja jos haluat sen säilyttää niin ilman tallennusta muualle ei sitä seuraavalla avauksella löydy.Yhteys on ADSL/DNA ja sähköposti myös sieltä.Outlokiin on perustettu tili joka toimi ainakin sata kertaa kunnes muuttui em. kaltaiseksi.
Nämä eivät ole saastunutta postia,voisiko joku ystävällisesti auttaa,kiitos ennakkoon.
SP2 käytössä,olisko tällä mitään yhteyttä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu