Holiday Club Saimaan satama romulaivojen hautausmaa

Veronmaksaja!

http://www.hs.fi/paivanlehti/kotimaa/Miljonäärin hylätystä aluksesta tuli vaarallinen aavelaiva/a1404532598938

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miljonäärin hylätystä aluksesta tuli vaarallinen aavelaiva
Pekka Sivosen Blue White Eagle -risteilijä on jo kolme vuotta rapistunut Lappeenrannassa

Outi Salovaara HS
JUHA METSO
Pietarilainen Ženja Jevdokimov (vas.) kokeili keskiviikkona kalaonneaan Blue White Eagle -laivan laiturilla. Samassa seurueessa hänen kanssaan lomaili Aleks Petuškov.
LAP­PEEN­RAN­TA. Hy­lä­tyn ja ra­pis­tu­neen ris­tei­ly­lai­van si­säl­lä Ho­li­day Club Sai­maa -kyl­py­län ran­nas­sa Lap­peen­ran­nan Rau­has­sa seik­kai­lee jouk­ko ve­nä­läi­siä tu­ris­te­ja.
"Tä­mä­hän on vä­hän kuin mu­seo tai teat­te­ri", sa­noo pie­ta­ri­lai­nen Aleks Petuškov ri­ko­tun la­sin, olut­tölk­kien ja pit­kin poi­kin hei­tel­ty­jen hy­tin ka­lus­tei­den kes­kel­lä.
Jyr­kät por­taat vie­vät pi­mey­teen, ja ruos­tu­neel­la ul­ko­kan­nel­la am­mot­taa sy­vä avo­nai­nen kui­lu lai­van uu­me­niin. Ruos­teen lo­mas­sa kas­vaa ter­ha­koi­ta pa­jun al­ku­ja.
Il­ki­val­lan­te­ki­jät ovat rik­ko­neet lai­van oven, ja ku­ka hy­vän­sä voi hy­pä­tä lai­tu­ril­ta si­sään oma­pe­räi­seen, mut­ta vaa­ral­li­seen näh­tä­vyy­teen. Mi­kään ta­ho ei ota vas­tuu­ta esi­mer­kik­si va­roi­tus­kylt­tien asen­ta­mi­ses­ta tai alueen eris­tä­mi­ses­tä.
LAP­PEEN­RAN­TA. Hy­lä­tyn ja ra­pis­tu­neen ris­tei­ly­lai­van si­säl­lä Ho­li­day Club Sai­maa -kyl­py­län ran­nas­sa Lap­peen­ran­nan Rau­has­sa seik­kai­lee jouk­ko ve­nä­läi­siä tu­ris­te­ja.

1

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Skippari

      Milloin laiva lähtee ?. itse veikkaan että ei ennen ensi kesää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      4997
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3292
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      3039
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      28
      1862
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1777
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1530
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      118
      1427
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      116
      1116
    9. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1089
    10. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      43
      1047
    Aihe