Mahtuuko pyörimään

Edessä on uusien talvirenkaiden hankinta. Sopiiko pyörimään 205 55 16 kokoiset renkaat saab 9-3 alle?
3513
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Normikokohan on 205-50 R 16 joten eiköhän sinne sentin paksummatkin sovi.

Äänestä
  • Kysyjälle vastaus viimeinkin, sopii.
    Vastaajalle korjaus ovat 2cm korkeammat eivätkä yhtään paksummat.

    Äänestä

  • Tietävin kirjoitti:

    Kysyjälle vastaus viimeinkin, sopii.
    Vastaajalle korjaus ovat 2cm korkeammat eivätkä yhtään paksummat.

    Puhuttiin pikkasen eri asiasta. Sanoin "paksummat" sinä "korkeammat". 1cm paksumpi renkaan profiili, 2 cm korkeampi yläreunasta alareunaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jylppy kirjoitti:

Edessä on uusien talvirenkaiden hankinta. Sopiiko pyörimään 205 55 16 kokoiset renkaat saab 9-3 alle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu