Rasismia enemmän kuin Islamia

innerstrength

Otsikko kertoo kaiken. Aiheita tossa lueskelin vähän ja 70% on ennakkoluuloja ja rasismia. Miksette painu rasismi-palstalle?

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tosimies.

      Islam on rasismia ja hirveetä paskaa

      • ooppas tarkkana, moni tappais sut tost lauseest ;)


      • ällääääähy
        innerstrength kirjoitti:

        ooppas tarkkana, moni tappais sut tost lauseest ;)

        Murhaajia maailmassa riittää ja valehtelijoita. Tunnetko ketään sellaista henkilökohtaisesti?

        Murhaajat menevät aina helevettiin.

        Jälläähy akbaaar.


      • Jake Waits
        innerstrength kirjoitti:

        ooppas tarkkana, moni tappais sut tost lauseest ;)

        Ei kai ainakaan Rauhanuskonnon™ edustaja nyt sentään?


    • Saatanalliset säkeet

      Muslimeilla on ihan lupa valehdella muille kuin muslimeille?

      Minä tiedän vastauksen olevan kyllä. Minkä se tekee muslimista, joka valehtelee? Aivan oikein paatuneen valehtelijan.

      Oletko sinä valehdellut ihan tietoisesti " hyvällä omallatunnolla allahin luvalla" ihmisille, joita luulet vääräuskoisiksi?

      Mikä on käsityksesi valehtelusta ja suhteesi valheen isään?

      • terve!

        mun mielestä toi on enemmänkin moraalinen juttu. Jos ihmisellä on puhdas sydän niin hän ei valehtele kenellekkään

        valehteleminen on yks suurimmista synneistä islamissa, koska se on alku monelle muulle synnille

        totta puhuen en ole edes ollut tietoinen tuommoisesta ja ei. en itse asiassa edes näe ihmisissä eroa, kaikki on yksilöitä (näen kaikki ihmiset samanarvoisina)


      • Jake Waits
        innerstrength kirjoitti:

        terve!

        mun mielestä toi on enemmänkin moraalinen juttu. Jos ihmisellä on puhdas sydän niin hän ei valehtele kenellekkään

        valehteleminen on yks suurimmista synneistä islamissa, koska se on alku monelle muulle synnille

        totta puhuen en ole edes ollut tietoinen tuommoisesta ja ei. en itse asiassa edes näe ihmisissä eroa, kaikki on yksilöitä (näen kaikki ihmiset samanarvoisina)

        Jumalan lähettiläs kysyi:

        "Kuka hoitaa (tappaa) minun puolestani Ibn al-Ashrafin? "Muhammad ibn Maslama vastasi: "Minä teen sen, Jumalan lähettiläs, minä tapan hänet." "Tee niin, jos vain pystyt", sanoi Jumalan lähettiläs.

        Muhammad ibn Maslama sanoi vielä: "Jumalan lähettiläs, meidän on ainakin valehdeltava!"

        "Sanokaa mitä tahdotte", vastasi Jumalan lähettiläs, " te saatte siihen luvan!"


    • kokemusta omaava

      Ehkä muslimeista ei pidetä. Ei se ole rasismia.

    • muhammed väärä profe

      Jokainenhan sen tietää vihaako muslimi vääräysjiusua, kuten he muita kuin muslimeja kutsuvat. Tälläkin hetkellä muslimijärjestöt harjoittavat monenlaisia murhaamisia ja murhilla uhkailuja samanhenkisesti kuin tässäkin ketjussa aloittaja totesi myöhemmin että eriävän mielipiteen takia ihminen voi tulla tapetuksi.

      Sellaisia nämä muslimit ovat kun heihin tutustuu paremmin. Mitä isommaksi muslimipopulaatio kasva sitä vaikeammaksi elämä muuttuu. Se on maailmanlaajuinen ilmiö.

      • nuhammed väärä profe

        vääräuskoisia toi sana tossa.

        Niin, itse muslimit ovat vääräuskoisia. Heillä ei ole käsitystä millainen Jumala on. Jumala ei ole valehtelija eikä kehota ketään valehtelemaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4774
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      208
      3804
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      108
      2220
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1258
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1246
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1105
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      493
      1059
    Aihe