Raakoja YT uutisia

AIka rankalta näyttää vai mitä?

Näin se lama sitten tuli. Mitä väliä. Ihmiset oppii taas arvostamaan perusasioita kuten perhe, viina ja hyvä ruoka :)
475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Muista, että ei kannata edes sängstä nousta. Jotain voi sattua!

Äänestä
  • Siellä taas joku pitkäaikaistyötön kunnan vuokraläävästä älisee. Ottaako pattiin?

    Äänestä

YT-neuvottelujen alla on Suomessa tänä vuonna ollut jo lähes 80 000 työntekijää eikä loppua näy. Päinvastoin.

Äänestä

Anna yt zorpaksen jytkyttää vaan! hätäsimmät, mulle kaikki heti lentää kaupungin kaksioihin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Me kuollaan kaikki kirjoitti:

AIka rankalta näyttää vai mitä?

Näin se lama sitten tuli. Mitä väliä. Ihmiset oppii taas arvostamaan perusasioita kuten perhe, viina ja hyvä ruoka :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu