"Olemme onnellisia bonusostajia" Ylä-Karjalassa. Sanonta se ei ole hullu, joka pyytää vaan joka maksaa! Katsokaa tilastoa, polttoaine.com
Polttoaineiden hinnat, ABC !!!
BONUSTA PUKKAA
11183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Uskomatonta,mutta totta....
Se on tosi että Abc:n polttoaine hinnat on järjettömällä tasolla. Vähän ostavan, siis Jukolasta ostavan ei kannata ostaa polttoainetta Abc:ltä vaikka olisi Bonuskortti.
Eri asia jos on iso perhe kuten meillä niin me saadaan Bonusta 5 % kuukaudessa, jolloin jos bensa maksaa 1.72 e litralta niin Bonus alentaa sen hinnan noin 8,6 centtiä jolloin hinnaksi tulee noin 163,5 centtiä litra.
Käymme kyllä K-kaupoissa ja toivomme että myös K-kaupat menestyisi sillä Jukola on saanut monopolin päivittäiskaupassa.
Lidl olisi tervetullut mutta kun väestömäärä ei kuulemma riitä kannattavaan liiketoimintaan.
En siis puolusta Jukolaa vaikka paljon ostammekin sieltä.
Toivomme lisää kilpailua Jukolan vastapainoksi.
ABC on harvaanasuttujen alueiden vitsaus polttoainekaupassa!
Valtimo on hyvä esimerkki,ostivat aikoinaan lähes väkisin kilpailian pois paikkakunnalta,että saivat nykyisen ABC-monopolin. Nämä bonus ja plussakortit tulee tulevaisuudessa häviämään,kunhan ihmiset älyää,että kuinka suuri tuotteen perushintaa korottava vaikutus niillä on. Ei se korttisirkus ilmaista ole ketjuillekaan,joten lisäävät hintaan kulut.
K -kaupan laajentamisesta porokylässä valitettu . Milloinka valitukset käsitelty pääsisivät laajentamaan kauppaa
Ja lieksan nesteasemalla 1,58e 95.
aapeeceen bensalla auto kulkee hitusen kovempaa, lisävauhti tulee niinku bonuksena!
Kuinka uskallat noin kovaa?
Alla on vankka ja ärhäkkä toy-ota corolla! Vuosimallia 83
Kun kysymys on K-kaupasta,niin valituskäsittelyllä ei ole mitään kiirettä,mutta jos olisi kysymyksessä S-kauppa,niin luullakseni ensin rakennetaan ja sitten hyväksytään. Kertokaa,voinhan olla väärässäkin.
Olet väärässä, kerroimme nyt sen.